پیش‌بینی قیمت سکه امروز 3 خرداد 1402

0

به نقل از اکوایران،  قیمت سکه  صبح دیروز  مثل  قیمت دلار  افزایشی بود و به 32 میلیون و 600 هزار تومان رسید؛ با این حال در عصر دیروز کاهشی شد و در 32 میلیون و 100 هزار تومان مورد معامله قرار گرفت.

حباب سکه  از ابتدای هفته در حال رشد بود و بعد از رسیدن به 7 میلیون تومان، تا مرز 8 میلیون تومان افزایش پیدا کرد. در بازار سکه‌هم سردرگمی زیاد است و این موضوع را در اختلاف خرید و فروش سکه می‌شود فهمید. این شکاف، تقریبا یک میلیون تومان است.

عصر دیروز  قیمت طلای  جهانی به سمت ۱۹۷۵ دلار به پرواز درآمد. تحلیلگران اقتصادی باور دارند این امر ممکن است جهت انتظارات در  بازار سکه  در سومین روز خرداد را صعودی کند.

این اتفاق در حالی افتاد که  شاخص دلار  – که ارزش پول آمریکا در برابر سبدی از ارزهای مهم را اندازه‌گیری می‌کند – کاهشی بود و همچنین نرخ سود اوراق قرضه آمریکا هم کاهش یافت.

عامل اصلی این فعل و انفعالات نیز اتمام دور دیگری از مذاکرات سقف بدهی ایالات متحده بدون پیشرفت خاصی بود. این مذاکرات که میان نمایندگان کاخ سفید و کنگره برگزار شد، در حالی بدون پیشرفت خاصی به اتمام رسید که زمان برای تصمیم برای افزایش سقف بدهی در حال سرآمدن است.

از سوی دیگر،  قیمت دلار  در معاملات پشت خطی دیشب در مرز حمایتی ۵۲ هزار و ۲۰۰ تومان ایستاد. فعالان بازار معتقدند تا زمانی که اسکناس آمریکایی در محدوده یاد شده قرار دارد، احتمال عقب‌نشینی قابل توجه  نرخ سکه  دشوار است.

اولین مرز حمایتی فیبوناچی برای  سکه امامی  محدوده ۳۱ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان است و حمایت دوم نیز در محدوده ۳۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قرار دارد.

در صورتی که این نقطه حمایتی بشکند، احتمال ریزش تا سطح ۳۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان وجود دارد.

از سوی دیگر، اولین مرز مقاومتی محدوده ۳۲ میلیون و ۳۵۹ هزار تومان است که اگر  قیمت سکه  به این سطح برسد و بالای این محدوده ثبیت دهد، در مقاومت دوم به ۳۲ میلیون و ۴۸۲ هزار تومان و در مقاومت سوم به نزدیک ۳۲ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان خواهد رسید.

[انتهای پیام]
منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.