پیش بینی بازار مسکن آرام برای تهران در H2 مالی

0

بخش مسکن ایران که به تازگی پس از رکود پنج ساله وارد فاز پیش رونق شده است، در نیمه دوم سال مالی جاری منتهی به اسفند ۹۷ نوسان قابل توجهی در قیمت مسکن نخواهد داشت. بانک عامل بخش مسکن گفت.

ابوالقاسم رحیمی انارکی نیز در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، گفت: افزایش قیمت ها بالاتر از نرخ تورم عمومی [حدود ۱۰ درصد] پیش بینی نمی شود.

حسام عقبایی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران نیز بر همین عقیده است و افزایش قیمت واحدهای مسکونی را تا ۶ ماه آینده بیش از ۱۰ درصد نخواهد داشت.

با این حال، وی اذعان داشت که «پیش‌بینی در اقتصاد ایران سخت است، بنابراین نمی‌توان با اطمینان کامل در مورد هرگونه نوسان قیمت در بخش مسکن صحبت کرد.

با این حال، این مقام مسئول گفت که در نیمه دوم سال با تزریق نقدینگی و وام های رهنی بیشتر به بازار، مطمئناً شاهد افزایش تعداد معاملات مسکن تا حدودی خواهیم بود.

همانطور که انارکی بیان کرد، متقاضیان فعلی در بخش مسکن کسانی هستند که با وام های اخیر بانکی قدرت خرید آنها افزایش یافته است.

اما همانطور که مدتی است شناخته شده است، این تقاضا برای واحدهای مسکونی کوچکتر و مقرون به صرفه تر است.

عضو هیئت مدیره بانک مسکن گفت: رکود در بازارهای آپارتمان های لوکس همچنان ادامه دارد.

به گفته عقبایی، در سه هفته ابتدایی منتهی به ۲۳ مهرماه جاری، در مجموع ۹ هزار و ۳۸۲ واحد فروش مسکن در شهر تهران به ثبت رسیده است که تعداد معاملات اجاره بها ۹ هزار و ۵۸۶ مورد بوده که نسبت به مدت مشابه تغییر محسوسی نشان نمی دهد. سال گذشته.

در سراسر کشور، در مجموع ۲۹۰۵۴ معامله خرید و فروش خانه و ۳۲۳۷۲ معامله اجاره به ثبت رسیده است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.