پیش بینی BYD چین تا ۹۱ ٪ افزایش سود

0

خودروساز چینی BYD Co Ltd، با حمایت شرکت Berkshire Hathaway’s Warren Buffett در روز یکشنبه افزایش سود تا ۹۱ درصدی را در ۹ ماه اول سال پیش بینی کرد، زیرا سیاست های دولت باعث فروش خودروهای سبز می شود. .

به گزارش رویترز، شرکت مستقر در شنژن رشد ۸۳ تا ۹۱ درصدی سود خالص را برای ۹ ماه اول بین ۳.۶ میلیارد یوان (۵۳۹.۸ میلیون دلار) تا ۳.۷ میلیارد یوان پیش بینی کرد.

برای نیمه اول سال ۲۰۱۶، BYD سود ۲.۳ میلیارد یوان را گزارش کرد که افزایش ۳۸۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می‌دهد، در حالی که پیش‌بینی شده بود این شرکت با افزایش ۳۸۲ درصدی به ۴۲۵ درصد برسد.

BYD که بر ساخت خودروهای انرژی سبز و باتری برای وسایل الکترونیکی شخصی تمرکز دارد، از سه ماهه سوم سال ۲۰۱۵، پس از سال ها سیاست های مطلوب دولت که در نهایت باعث رونق فروش خودروهای تمام برقی و پلاگین هیبریدی شد، سه ماهه های متوالی رشد سه رقمی را گزارش کرده بود.

سهام برکشایر هاتاوی در BYD پس از فروش سهام در ماه ژوئیه که در آن شرکت سامسونگ الکترونیک کره جنوبی و سایر سرمایه گذاران سهام این خودروساز چینی را خریداری کردند، از ۹.۱ درصد قبل به ۸.۲۵ درصد کاهش یافت.

طبق این پرونده، هیئت مدیره BYD سود نقدی موقت ۰.۳۶۷ یوان را برای هر سهم توصیه کرد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.