چرخش بورس در مدار تعدیل

0

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز شنبه بیستم آبان ماه ۱۴۰۲، شاخص کل بورس تهران هزار و ۶۳۶ واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح ۲ میلیون و ۵۴ هزار و ۳۰۷ واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با افزایش ۳۳۰ واحد در رقم ۶۹۹ هزار و ۹۳ واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با رشد ۱۷ واحدی به رقم ۲۵ هزار و ۲۲ واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش ۵۴۳ واحد به سطح ۱۲۴ هزار و ۳۶۶ واحد رسید. 

نمادهای پیشران بازار سهام

امروز بزرگان بازار؛ فارس، فولاد و فملی نمادهای قرمزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در مقابل شستا، وبانک و ذوب از نمادهای سبز بودند که اثر مثبت بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای خاور، کوثر و زاگرس بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای انتخاب، غصینو و بپاس بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد شستا بیشترین تراکنش را داشت و خگستر و ثشاهد در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز کرمان، خاور و گدنا بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به ۸ هزار و ۱۹۵ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۶۷۶ میلیارد تومان بود که ۸ درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش ۱.۵ درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم ۳ هزار و ۹۳۴ میلیارد تومان رسید. 

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات شنبه، ۶۸ نماد صف خرید داشتند و ۳۹ نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت ۲۷ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۱۴۲ میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش ۲۳ درصدی به ۳۱۵ میلیارد تومان رسید.

 

[انتهای پیام]
منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.