چهارم IPO 2017 سه شنبه

0

بازار سهام قرار است چهارمین عرضه اولیه سهام خود را در سال مالی جاری (شروع از ۳۰ اسفند) روز سه شنبه برای شرکت چودان سازان عرضه کند.

به گزارش بورس پرس، ۱۰ درصد از سهام این شرکت معادل ۸۰ میلیون سهم در بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران از طریق کتاب سازی عرضه می شود.

کارگزاری ایساتیس پویا قرار است به‌عنوان مدیر عامل شرکت برای IPO عمل کند.

کتاب‌سازی فرآیندی سیستماتیک برای ایجاد، جذب و ثبت تقاضای سرمایه‌گذاران برای سهام در طول عرضه اولیه عمومی سهام به منظور حمایت از کشف قیمت کارآمد است.

طبق اعلامیه TSE در روز دوشنبه، حدود ۲۴ میلیون از کل سهام IPO قرار است به کارکنان این شرکت ارائه شود.

هر سرمایه گذار نهادی و غیر نهادی می تواند حداکثر ۲۰۰۰ سهم را در محدوده قیمتی ۱۷۷۳ تا ۱۹۵۰ ریال برای هر سهم خریداری کند.

“CHDN” در ماه مارس در گروه تولید محصولات فلزی TSE به‌عنوان ۵۱۲امین شرکت در بازار فهرست شد. سرمایه اسمی شرکت ۸۰۰ میلیارد ریال (۲۰.۵۶ میلیون دلار) است. سود هر سهم امسال (۳۰ اسفند ۹۶ تا ۱۳۹۶) را ۲۵۱ ریال پیش بینی کرده و در سال گذشته ۲۱۷ ریال به ازای هر سهم محقق کرده است.

شرکت چودان سازان در سال ۱۹۸۲ تاسیس شد و به نقل از وب سایت این شرکت، در زمینه طراحی، تولید و عرضه رول های ریخته گری، قالب های شمش و لوازم جانبی صنعت فولاد فعالیت می کند.

عرضه های اولیه سهام پس از پنج ماه وقفه در اوایل جولای به بازار سهام بازگشتند. اولی ۵ درصد از سهام بهپردخت ملت شامل ۴۷.۵ میلیون سهم عرضه شده در بورس اوراق بهادار تهران با سرمایه اولیه ۹۵۰ میلیارد ریال (۲۵.۱۳ میلیون دلار) بود.

دومین عرضه اولیه اولیه شرکت مخابرات مبین وان کیش با عرضه ۱۰ درصدی سهام خود در بورس ایران فرابورس در تاریخ ۱۷ مردادماه انجام شد. بر اساس گزارش سازمان بورس و اوراق بهادار، ارزش بازار آن ۱۰۰ میلیارد ریال (۲.۶۳ میلیون دلار) و نسبت EPS و P/E آن به ترتیب به ۵۳۳ ریال و ۱.۸۸ رسید.

سومی مربوط به هتل پارسیان کوثر در هفته گذشته بود که هر سهم ۱۲۲۰۰ ریال قیمت گذاری شد و ۵۸۱۱۰ سرمایه گذار خریداری کردند. با این حال، ۳۰۲۷۰ نفر از خریداران، ۱۰ میلیون از کل ۱۶.۵ میلیون سهم خریداری شده را تنها یک روز پس از عرضه اولیه سهام فروختند.

قبل از عرضه های اخیر، به دلیل آنچه سازمان بورس و اوراق بهادار از آن به عنوان تلاش برای حمایت از سرمایه گذاران و جلوگیری از فرار نقدینگی یاد کرد، همه عرضه های اولیه در بازار سهام ایران از اوایل بهمن ماه متوقف شده بود.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.