چین در ۳ سال ۱۳۰۰۰ وب سایت را می بندد

0

خبرگزاری دولتی شین هوا روز یکشنبه گفت: چین از ابتدای سال ۲۰۱۵ بیش از ۱۳۰۰۰ وب سایت را “به دلیل نقض قانون یا قوانین دیگر” بسته است و “اکثریت قریب به اتفاق مردم از تلاش های دولت برای پاکسازی فضای سایبری حمایت می کنند.”

به گزارش رویترز، از زمانی که رئیس جمهور شی جین پینگ پنج سال پیش قدرت را در دست گرفت، دولت کنترل های شدید خود را بر اینترنت افزایش داده است، آنچه منتقدان می گویند تلاشی برای محدود کردن آزادی بیان و جلوگیری از انتقاد از حزب کمونیست حاکم است.

دولت می گوید همه کشورها اینترنت را تنظیم می کنند و هدف از قوانین آن تضمین امنیت ملی و ثبات اجتماعی و جلوگیری از گسترش هرزه نگاری و محتوای خشونت آمیز است.

به گزارش شینهوا، در گزارشی به جلسه کمیته دائمی پارلمان چین که عمدتاً تمبر لاستیکی است، آمده است که مقامات هرزه‌نگاری و خشونت را در وب‌سایت‌ها، وبلاگ‌ها و حساب‌های رسانه‌های اجتماعی مورد هدف قرار داده‌اند.

علاوه بر این که ۱۳۰۰۰ وب سایت بسته شده اند، تقریباً ۱۰ میلیون حساب نیز توسط وب سایت ها بسته شده است. جزئیاتی ارائه نکرد، اما حساب‌ها احتمالاً در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی بودند.

شین هوا گفت: «امنیت اینترنت به تسلط درازمدت حزب بر قدرت، صلح و ثبات بلندمدت کشور، توسعه اجتماعی-اقتصادی و منافع شخصی مردم مربوط می شود.

بیش از ۹۰ درصد از افرادی که «نظرسنجی شدند» از تلاش‌های دولت برای مدیریت اینترنت حمایت کردند و ۶۳.۵ درصد از آنها معتقد بودند که در سال‌های اخیر «کاهش آشکاری در محتوای آنلاین مضر وجود داشته است».

به گزارش شینهوا، وانگ شن‌جون، نایب رئیس کمیته دائمی پارلمان، به قانونگذاران گفت: «این حرکت‌ها یک اثر بازدارنده قوی دارند.

او گفت که مقامات از جمله اداره فضای سایبری چین بیش از ۲۲۰۰ اپراتور وب سایت را برای گفتگو در همین مدت احضار کرده اند.

به طور جداگانه، شین هوا گفت که در طول پنج سال گذشته، بیش از ۱۰ میلیون نفر که از ثبت نام با نام واقعی خود امتناع کردند، حساب های اینترنت یا سایر ارتباطات مخابراتی به حالت تعلیق درآمدند.

چین در ماه ژوئن، پس از سال‌ها بحث شدید پیرامون قوانین بحث‌برانگیز که بسیاری از گروه‌های تجاری خارجی بیم دارند توانایی آن‌ها برای فعالیت در کشور را تحت تأثیر قرار دهد، در ماه ژوئن یک قانون سختگیرانه برای امنیت سایبری وضع کرد.

چین رژیم سانسور شدیدی دارد و دسترسی به بسیاری از خبرگزاری‌های خارجی، موتورهای جستجو و رسانه‌های اجتماعی از جمله گوگل و فیسبوک را ممنوع می‌کند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.