چین شرکت های اینترنتی را وادار به پایان دادن به ناشناس بودن آنلاین می کند

0

چین بار دیگر سانسور را سرکوب می کند، اما این بار همه چیز جدی تر است.

بنا به گزارش Verge، طبق قوانین جدیدی که جمعه گذشته توسط سانسور اصلی اینترنت چین منتشر شد، افرادی که می خواهند نظرات خود را به صورت آنلاین ارسال کنند، اکنون باید با نام واقعی خود ثبت نام کنند.

آنها هنوز هم می توانند از نام مستعار استفاده کنند، اما این نام ها با هویت واقعی آنها گره خورده است. قوانین جدید پیش از نوزدهمین کنگره ملی حزب کمونیست، که در پاییز امسال تشکیل می شود و معمولا زمانی است که رژیم کشتی را سفت می کند، آمده است.

نیمی از این چیز جدیدی نیست. دولت چین همیشه به مردم دستور داده است که با نام واقعی خود ثبت نام کنند و در سه سال گذشته تلاش هایی را برای اجرای این امر در سطوح مختلف انجام داده است.

با این حال، این بار، تفاوت این است که شرکت های اینترنتی و ارائه دهندگان خدمات مسئول اطمینان از شناسایی کامل کاربران هستند. شرکت‌ها و ارائه‌دهندگان خدمات نیز موظفند هرگونه محتوای غیرقانونی را که در هر پلتفرمی مشاهده می‌کنند به دولت گزارش دهند.

علیرغم تلاش‌های فراوان چین برای کنترل اینترنت، کاربران همیشه راه‌هایی برای دور زدن قوانین و پنهان شدن در حدی از ناشناس ماندن در چت‌های Weibo (یک سایت میکرو وبلاگ‌نویسی چینی مشابه توییتر) و دیگر پلتفرم‌ها پیدا کرده‌اند.

و استفاده از VPN برای دور زدن فایروال چین در چین رایج بوده است. اما حتی VPN ها نیز تحت فشار بی امان سانسور چینی قرار می گیرند. از اوایل آگوست، اپل چندین برنامه VPN را با استناد به قوانین محلی از فروشگاه iTunes در چین حذف کرد.

اکنون، چین قصد دارد با واگذاری مسئولیت به شرکت ها و ارائه دهندگان خدمات، آخرین ظاهر حریم خصوصی شهروندان را از بین ببرد. بنابراین وقتی فردی یک نام کاربری می‌پذیرد، ممکن است خود را با نام دیگری در وب بخواند، اما نمی‌تواند نام واقعی خود را از دولت پنهان کند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.