چین ۲ قطار حمل و نقل را به سمت جاده ابریشم جدید به تهران می فرستد

0

یک سرویس جدید قطار باری که برای پایتخت ایران تهران محاصره شده بود از روز سه شنبه از شهر یینچوان در منطقه خودمختار نینگکسیا هوی در شمال غربی چین راه اندازی شد.

دومین قطار باری که ساعت ۱۰ صبح از ایستگاه راه آهن Yinchuan جنوبی حرکت کرد و حدود ۵۶۰ تن بار از جمله تجهیزات مکانیکی ، کارد و چنگال سرامیکی ، لوازم جانبی کریستال و لوازم جانبی خودرو را به ارزش حدود ۱.۶ میلیون دلار حمل کرد ، شبکه تلویزیونی جهانی چین در وب سایت خود گزارش داد.

با توجه به سرویس اطلاعات جاده ای ابریشم شین هوا ، قطار حمل و نقل قرار است در حدود ۱۵ روز به تهران برسد و از طریق قزاقستان و ترکمنستان سفر کند.

لیانگ هوا ، که شرکت وی مسئول این عملیات است ، گفت: “قطار بیش از ۲۰ روز کمتر از حمل و نقل با کشتی طول می کشد و انتظار می رود هزینه های تحویل ما را بسیار کاهش دهد.”

منطقه خودمختار نینگکسیا در مسیر ابتکار کمربند و جاده ، از مقامات مرکزی چین حمایت کرده است تا نقش خود را به عنوان قطب تجارت و تدارکات تقویت کنند.

به گفته کنگ گووهوا ، یک مقام از وزارت بازرگانی نینگکسیا ، مسیر جدید باری به افزایش تجارت بین چین و کشورهای مرکزی و غرب آسیا کمک می کند.

پس از راه اندازی قطار باری ، Ningxia همچنان به گسترش همکاری های ریلی باری Yinchuan-Tehran ، از جمله عادی سازی برنامه قطارهای باری ، برندسازی خدمات و جذب شرکت ها از همه صنایع برای کار در پروژه های همکاری بین المللی در منطقه ادامه خواهد داد.

این دومین باری است که چین قطار باری را به سمت تهران می فرستد.

>سفر دوشیزه

اولین قطار که در تاریخ ۲۸ ژانویه از شهر ییوو در استان ژجیانگ چین مستقر شده است. این کشور ۱۰۳۹۹ کیلومتر را تحت پوشش قرار داد و از طریق قزاقستان و ترکمنستان عبور کرد تا پس از ۱۴ روز به ایستگاه مرزی سارکه ها در استان خلراسیان رازاوی برسد.

این مسیر که بیشتر به عنوان جاده ابریشم جدید شناخته می شود، برای اولین بار توسط He Huawu، مهندس ارشد شرکت راه آهن چین در اواخر سال ۲۰۱۵ پیشنهاد شد.

این پروژه بزرگ از تهران به شبکه شرق به غرب ایران منتهی به ترکیه و اروپای شرقی خواهد پیوست. همچنین می تواند از طریق یک مسیر ریلی در حال توسعه از بنادر جنوب ایران به آذربایجان و اروپا راهی به اروپا باز کند.

ابتکار کمربند و جاده ، که در اکتبر ۲۰۱۳ توسط رئیس جمهور چین شی جینپینگ مطرح شد ، شامل چندین راهرو از طریق زمین و دریا از جمله مسیر جدید راه آهن ابریشم ابریشم است که به عنوان یک راه حل برای حمل و نقل کالا و انرژی بین ایران و چین خدمت می کند. .

دو طرف یک هدف تجاری دوجانبه بلندمدت ۶۰۰ میلیارد دلار در سال تعیین کرده اند.

در دیدار با همتای چینی خود ، شیائو جی ، در ماه مه ، وزیر امور اقتصادی و امور مالی ایران ، علی طیبنیا گفت: “موضع ایران در برنامه ابتکاری شی جینپینگ برای احیای جاده ابریشم جدید دیدنی و ایده آل است. بنابراین قصد داریم در اجرای آن نقش موثری داشته باشیم.»

ایران مسائل مربوط به ضمانت های دولت را در سفر تیببنیا به چین برای نمایندگی ایران در مجمع جدید جاده ابریشم ، که در تاریخ ۱۴ مه با چین افتتاح شد و ۲۹ کشور دیگر با تأکید بر تعهد خود برای ایجاد اقتصاد آزاد و اطمینان از تجارت آزاد و فراگیر ، در زیر کمربند حل کرد. و ابتکار جاده.

Tayybnia خاطرنشان کرد که ایران بخشی از جاده ابریشم باستانی بوده است – مسیری که قرن ها در تجارت و تبادل فرهنگی نقش دارد – کمک از ژاپن به دریای مدیترانه ، و قصد دارد نقش مهمی را در برنامه جدید جاده ابریشم بازی کند.

> تامین مالی چین برای رشته جدید جاده ابریشم در ایران

چین در ماه ژوئیه قراردادی را با ایران در تهران امضا کرد تا تامین مالی برقی‌سازی یک رشته از جاده ابریشم جدید در ایران – یک راه‌آهن ۹۲۶ کیلومتری از تهران تا مشهد در شرق استان خراسان رضوی را با وام ۱.۵ میلیارد دلاری تامین کند. /p>

راه آهن بخشی از ابتکار راه ابریشم جدید چین است.

طبق توافق نامه ، پس از ۱۶ ماه مذاکره امضا شده ، ضمانت وام ، که توسط بانک Exim از چین اعطا می شود ، توسط بانک صنعت و معدن ایران تهیه می شود.

پروژه برق‌رسانی توسط شرکت ملی واردات و صادرات ماشین‌آلات چین، که با نام CMC شناخته می‌شود، انجام خواهد شد.

به گفته مازیار یزدانی، معاون راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، برقی‌سازی راه‌آهن تهران – مشهد چهار سال طول می‌کشد.

این مسیر در حال حاضر دو مسیره است و هر دو مسیر به عنوان بخشی از معامله با طرف چینی الکتریکی خواهند شد. این امر سرعت خط را از ۱۶۰ کیلومتر در ساعت فعلی به ۲۰۰ کیلومتر در ساعت افزایش می دهد و مدت زمان سفر بین دو شهر را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

برای ایران، برقی‌سازی خط تهران-مشهد بخشی از برنامه توسعه ریلی گسترده‌تر آن برای برق‌رسانی به تمام خطوط راه‌آهن تا سال ۲۰۲۵ است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.