ژاپن تحریم ها را به دلیل جنگ روسیه در اوکراین گسترش داد

0

توکیو در آخرین اقدامات برای مجازات مسکو، ۵۷ سازمان جدید روسی را به لیست سیاه تجاری خود اضافه کرد.

ژاپن تحریم های خود را علیه روسیه به دلیل جنگ در اوکراین، ممنوعیت الماس روسی برای استفاده غیر صنعتی و اضافه کردن ده ها الماس گسترش داده است. شرکت ها و سازمان ها در لیست سیاه تجاری آن.

لیست سیاه صادراتی که روز جمعه اعلام شد شامل ۵۷ سازمان در روسیه و شش سازمان در امارات متحده عربی، سوریه، ازبکستان و ارمنستان است.

آخرین اقدامات، تعداد کل سازمان‌های روسی تحت تحریم را به ۴۹۴ رساند.

بیست و هفت نهاد از بلاروس، یکی از نزدیک ترین متحدان روسیه، نیز تحریم شده اند.

تحریم‌های گسترش‌یافته پس از آن صورت می‌گیرد که کشورهای گروه هفت (G7) در اوایل ماه جاری یک نشست مجازی با رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زلنسکی برای نشان دادن همبستگی با کیف برگزار کردند.

در زمان نخست‌وزیر فومیو کیشیدا، ژاپن نسبت به هر کشور دیگری در منطقه موضع سخت‌تری در برابر مسکو اتخاذ کرده است، جایی که دولت‌ها برای گرفتن طرف در جنگ تردید داشتند.

در خلال نشست سران G7 در هیروشیما در ماه مه، کیشیدا متعهد شد با اوکراین “همبستگی تزلزل ناپذیر” داشته باشد و در عین حال تلاش‌ها برای استفاده از زور در هر جایی برای تغییر وضعیت موجود را محکوم کرد.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در جریان آن اجلاس از هیروشیما بازدید کرد تا از جامعه بین‌المللی بخواهد هر کاری که می‌تواند انجام دهد تا اطمینان حاصل شود که روسیه “آخرین متجاوز”.

توکیو، متحد کلیدی ایالات متحده و تنها عضو آسیایی G7، تهاجم مسکو را تهدیدی برای صلح در همه جا قلمداد کرده و سرنوشت اوکراین را به امنیت تایوان در نزدیکی خود، که چین تهدید کرده است که با آن “اتحاد خواهد کرد” مرتبط دانسته است. در صورت لزوم سرزمین اصلی چین.

مسکو سال گذشته بیش از ۳۸۰ نماینده پارلمان ژاپن را در انتقام موضع توکیو در مورد جنگ در لیست سیاه قرار داد و قانونگذاران را متهم کرد که “مواضع غیردوستانه و ضد روسی اتخاذ کرده اند، به ویژه با بیان اتهامات بی اساس علیه کشورمان در مورد عملیات نظامی ویژه در اوکراین”. .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.