ژاپن ممنوعیت غذاهای دریایی چین در مورد آب فوکوشیما را «غیرقابل قبول» می‌داند.

0

مقامات ژاپنی هشدار داده اند که توکیو ممکن است شکایت رسمی سازمان تجارت جهانی را در مورد محدودیت های تجاری چین ارائه کند.

< div aria-live="polite" aria-atomic="true" readability="72.809195402299">

ژاپن به سازمان تجارت جهانی (WTO) اعلام کرده است که چین در مورد غذاهای دریایی ژاپنی پس از آزادسازی آب تصفیه شده از هسته ای فوکوشیما، ممنوعیت غذای دریایی ژاپن را ممنوع کرده است. گیاه “کاملا غیرقابل قبول” است.

در یک استدلال متقابل با اطلاعیه چین در ۳۱ اوت به WTO در مورد اقداماتش برای تعلیق واردات آبزیان ژاپنی، ژاپن گفت که مواضع خود را در کمیته های مربوطه WTO توضیح خواهد داد و از چین خواست فورا این اقدام را لغو کند.

برخی از مقامات ژاپنی هشدار داده اند که این کشور ممکن است شکایتی را در سازمان تجارت جهانی ارائه کند، که سفیر ایالات متحده در ژاپن هفته گذشته گفت که ایالات متحده از آن حمایت خواهد کرد.

ژاپن ایمنی آب آزاد شده را در انجمن های دیپلماتیک توضیح خواهد داد. هیروکازو ماتسونو، دبیر ارشد کابینه، روز سه شنبه به خبرنگاران گفت، از جمله اجلاس سران آسه آن در اندونزی و اجلاس سران G20 در هند در این ماه.

ماتسونو، سخنگوی ارشد دولت توکیو، افزود: «هیچ چیزی در مورد نشست رهبران ژاپن و چین قطعی نشده است.

فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن و لی چیانگ، نخست وزیر چین، در اجلاس سران آسه آن و جی ۲۰ شرکت خواهند کرد، در حالی که رئیس جمهور چین شی جین پینگ از هر دو کنفرانس صرف نظر می کند.

وزارت خارجه توکیو در بیانیه‌ای جداگانه در روز دوشنبه گفت ژاپن همچنین از چین خواسته است تا در مورد ممنوعیت واردات بر اساس مفاد پیمان تجاری مشارکت اقتصادی جامع منطقه‌ای (RCEP) مذاکره کند.

اگرچه محصولات دریایی کمتر از ۱ درصد از تجارت جهانی ژاپن را تشکیل می دهند که تحت سلطه خودروها است، ژاپن در سال ۲۰۲۲ حدود ۶۰۰ میلیون دلار محصولات آبزی را به سرزمین اصلی چین صادر کرد که آن را به بزرگترین بازار برای صادرات ژاپن تبدیل کرد و پس از آن هنگ در رتبه بعدی قرار گرفت. کنگ.

برای کاهش درد ناشی از از دست دادن تقاضای غذاهای دریایی، ژاپن گفته است که بیش از ۱۰۰ میلیارد ین (۶۸۲ میلیون دلار) برای حمایت از صنعت شیلات داخلی هزینه خواهد کرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.