کانادا قانونی را رونمایی کرد که شرکت های فناوری را مجبور به حذف محتوای «مضر» آنلاین می کند

0

نخست‌وزیر جاستین ترودو قانون آسیب‌های آنلاین را معرفی کرد و گفت که غول‌های وب در حفظ امنیت آنلاین کودکان شکست خورده‌اند.

کانادا پیش نویس قانونی را ارائه کرده است که پلتفرم های فناوری را مجبور می کند تا به سرعت محتوای آنلاین را که مضر تلقی می شود حذف کنند، از جمله مطالبی که کودکان را جنسی می کند و نفرت را برمی انگیزد.

قانون آسیب‌های آنلاین که توسط دولت لیبرال نخست‌وزیر جاستین ترودو در روز دوشنبه معرفی شد، شرکت‌های فناوری را مسئول مقابله با هفت دسته محتوای مضر و افزایش مجازات‌های کیفری برای گسترش نفرت آنلاین می‌کند.

طبق این قانون، کانادایی‌ها می‌توانند ظرف ۲۴ ساعت درخواست حذف محتوا را داشته باشند، مشروط به فرآیند بازبینی، و شکایت‌هایی علیه افرادی که سخنان نفرت‌انگیز را منتشر می‌کنند در یک دادگاه حقوق بشر ارائه کنند.

هفت دسته آسیب تعریف شده در لایحه محتوای صمیمی هستند که بدون رضایت ارسال می شوند. محتوایی که نفرت را برمی انگیزد. محتوایی که افراط گرایی یا تروریسم خشونت آمیز را تحریک می کند. محتوای تحریک کننده خشونت؛ محتوای مورد استفاده برای قلدری کودک؛ و محتوایی که کودک را وادار به آسیب رساندن به خود می کند.

این قانون یک کمیسیون ایمنی دیجیتال جدید را برای اجرای استانداردها ایجاد می‌کند، که شامل الزام پلتفرم‌ها به معرفی ویژگی‌هایی برای محافظت از کودکان مانند کنترل‌های والدین و تنظیمات جستجوی ایمن می‌شود.

ترودو گفت این قانون شرکت‌های فناوری را در قبال محتوای مضری که میزبانی می‌کنند مسئول می‌داند و فضاهای آنلاین را ایمن‌تر می‌کند.

او گفت: «برای مدت طولانی، غول‌های وب نتوانسته‌اند بچه‌ها را به صورت آنلاین ایمن نگه دارند. “بیش از حد، این پیامدهای ویرانگری داشته است.”

در بیانیه‌ای، دولت گفت که به آزادی بیان کانادایی‌ها احترام می‌گذارد، اما همه باید بتوانند به یک محیط آنلاین دسترسی داشته باشند “که در آن بتوانند آزادانه اظهار نظر کنند، بدون ترس از امنیت یا جان خود”.

همچنین “نیاز فوری به حفاظت بهتر برای کاربران رسانه های اجتماعی، به ویژه کودکان” وجود داشت.

این لایحه توسط یک کمیته پارلمانی بررسی می‌شود و سپس برای بازنگری‌های احتمالی قبل از تبدیل شدن به قانون به سنا می‌رود.

پیشنهادات دولت مخالفت شدید محافظه کاران را به همراه داشته است.

پیر پولیور، رهبر حزب محافظه کار، که ترودو را به “بیدار بودن” و “اقتدارگرا” متهم کرده است، هفته گذشته گفت که برنامه های دولت آزادی بیان کانادایی ها را نقض می کند.

“جاستین ترودو وقتی می گوید … کلمه سخنان نفرت انگیز به چه معناست؟” پویلیور در اظهاراتی که توسط شرکت پخش کانادایی پخش شد، گفت. “او به معنای سخنانی است که از او متنفر است.”

پیشنهادات کانادا از قوانین مشابه در سایر کشورهای غربی پیروی می کند، از جمله قانون ایمنی آنلاین بریتانیا، قانون خدمات دیجیتال اتحادیه اروپا و قوانین تعدیل محتوا در ایالت های فلوریدا و تگزاس ایالات متحده.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.