کاهش غیر منتظره رشد اقتصاد انگلیس

0

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل ایران اکونومیست به نقل از روسیا الیوم، بر اساس گزارش منتشر شده توسط اداره ملی آمار بریتانیا (ONS)، رشد اقتصاد بریتانیا در ژوئیه ۲۰۲۳ (تیر ماه) نسبت به ژوئن ۲۰۲۳ (خرداد ماه) ۰.۵ درصد کاهش یافته است.

بنابراین، شاخص رشد اقتصاد انگلیس در جولای گذشته بیش از حد انتظار کاهش یافته است، در حالی که کارشناسان اقتصادی انتظار داشتند تنها ۰.۲ درصد کاهش یابد.

این گزارش نشان داد که تولیدات صنعتی در انگلیس در این مدت ۰.۷ درصد و بخش خدمات و بخش ساختمان ۰.۵ درصد کاهش داشته است.

از نظر رشد سه ماهه اقتصاد در انگلیس، تولید ناخالص داخلی این کشور در سه ماه منتهی به جولای ۲۰۲۳ ۰.۲٪ افزایش یافت.

مرکز آمار ملی انگلیس، کاهش شاخص رشد اقتصادی این کشور را ناشی از اعتصاب گسترده کارکنان مشاغل عمومی و خسارت‌های ناشی از بارندگی‌های تابستان بر صنعت ساخت‌وساز نسبت داده است.

ماه گذشته، داده‌های رسمی نشان داد که نرخ تورم در بریتانیا در ژوئیه ۲۰۲۳ به پایین‌ترین سطح خود در ۱۷ ماه گذشته کاهش یافته است.

مرکز آمار ملی انگلیس دیروز نیز طی گزارشی اعلام کرد که نرخ بیکاری در این کشور در سایه رکود اقتصادی افزایش یافته و بسیاری از مشاغل در تابستان ریزش کرده است.

بر اساس این گزارش، شاخص بیکاری در انگلیس طی سه ماه منتهی به اگوست گذشته (مرداد)، ۴.۳ درصد اعلام شده که نسبت به دوره پیش از آن ۰.۱ درصد و در قیاس با ۶ ماه قبل ۰.۵ درصد افزایش داشته است.

پایان پیام/

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.