کاهش فروش چینی هیوندای با بحران کره شمالی

0

در کارخانه ای در شمال چین که خودروهای هیوندای تولید می کند، کارکنان از روزی به روز دیگر مطمئن نیستند که محل کارشان باز باشد یا خیر. خریداران چینی به دلیل تنش‌های سیاسی بر سر سیستم دفاع موشکی، از این خودروساز دوری می‌کنند و پس از آن فروش ۶۴ درصد کاهش یافت.

کارگری که به دلیل ترس از دست دادن شغلش نمی‌خواهد هویتش فاش شود، گفت: کارخانه در Cangzhou در شمال استان هبی چین در شش ماه گذشته چندین بار تعطیل شد. او گفت که خطوط مونتاژ در ماه اوت به مدت یک هفته بسته شد، سپس به مدت یک روز فعالیت خود را از سر گرفت و دوباره بسته شد. بلومبرگ گزارش داد که توقف دیگری در این ماه رخ داد.

استیو من، تحلیلگر بلومبرگ اینتلیجنس، گفت که این عملیات شروع و توقف، عادی جدید برای شرکت هیوندای موتور در بزرگترین بازار خودروی جهان است. هیوندای در حال حاضر تولید خود را در آنجا به میزان دو سوم کاهش داده است و ممکن است پس از اینکه کره جنوبی پرتابگرهای بیشتری را در پاسخ به آزمایش تسلیحات هسته‌ای بیشتر کره شمالی به‌رغم محکومیت و تحریم‌های بین‌المللی، پرتاب‌کننده‌های بیشتری به سیستم موشکی اضافه کرد، تجارت بدتر شود.

فروشندگان در چین می گویند که هزاران یوان را در هر فروش هیوندای به دلیل تخفیف های شدید از دست می دهند و برخی ممکن است برند را کنار بگذارند.

سهام هیوندای فهرست شده در سئول امسال ۶.۹ درصد کاهش یافته است، در مقایسه با افزایش ۱۷ درصدی شاخص Kospi.

رسانه های چینی تحت کنترل دولت نیز در حال انباشته شدن هستند. گلوبال تایمز، یک تبلوید وابسته به پیپلز دیلی، سخنگوی حزب کمونیست، گفت که شریک محلی BAIC Motor Corp از “طمع و تکبر” هیوندای در مقاومت در برابر پیشنهادات برای کاهش هزینه ها با استفاده از تامین کنندگان بیشتر چینی خسته شده است. BAIC از اظهار نظر خودداری کرد.

فروپاشی چین تنها یکی از دردسرهای متعدد برای بزرگترین خودروساز کره جنوبی است. فروش خودروهای هیوندای در سراسر جهان در ماه آگوست، ششمین ماه متوالی کاهش، ۶ درصد کاهش یافت.

درآمد خالص در سه ماهه دوم ۵۱ درصد کاهش یافت و به ۸۱۶.۹ میلیارد وون رسید و شرکت اعلام کرد که انتظار دارد نیمه دوم سال سختی داشته باشد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.