کاهش ۱۰ دلاری قیمت طلا در بازارهای جهانی

0

به گزارش ایران اکونومیست به نقل از رویترز، با تقویت ارزش دلار و سوددهی اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا، قیمت طلا در معاملات امروز کاهش یافت.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۰ لار و ۲۷ سنت کاهش یافت و ۱۹۰۵.۲۴ دلار فروخته شد.

میشائیل هوسون، تحلیلگر ارشد بازارهای سی‌ام‌سی در این باره گفت: «با تقویت دوباره ارزش دلار و سوددهی اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا به بالاترین رقم از سال ۲۰۰۷ قیمت طلا برای بازگشت به اوج قیمتی که اخیر ثبت شده است، با چالش روبرو خواهد بود.»

ارزش دلار به بالاترین میزان در ۱۰ ماه اخیر رسید، در حالی‌که بازدهی سوددهی اوراق ۱۰ ساله خزانه‌داری به بالاترین حد در ۱۶ سال اخیر صعود کرد و این عوامل هزینه نگهداری طلا را که دارایی بدون بهره است، بالا برد.

شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی (PCE)، شاخص تورم ترجیحی فدرال رزرو است که قرار است روز جمعه منتشر شود.

وی افزود، اگر این رقم بالا باشد، احتمال افزایش نرخ بهره در ماه نوامبر زیاد می‌شود و سپس می‌توانیم بازگشت قیمت طلا به ۱۹۰۰ دلار باشیم.

نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس دیروز گفت، فدرال رزرو احتمالا باید نرخ استقراض را بیشتر افزایش دهد و برای مدتی بیشتری بالا نگه دارد تا تورم به ۲ درصد کاهش یابد.

ذخایر گلدتراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری با پشتوانه طلا که نشان‌دهنده رفتار سرمایه‌گذاران طلا در بازار است، روز دوشنبه به کمترین میزان از ژانویه ۲۰۲۰ کاهش یافت.

پایان پیام/

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.