کرمان موتور هیوندای اکسنت آماده تحویل

0

داده های منتشر شده توسط وزارت صنایع می گوید که خودروساز داخلی کرمان موتور ۲۰ دستگاه اول هیوندای اکسنت خود را در ماه گذشته ایران که در ۲۲ اکتبر به پایان رسید، مونتاژ کرده است.

به گزارش وب سایت خودرویی اسب بخار، این مدل دارای برچسب قیمتی ۹۸۰ میلیون ریال (۲۴۵۰۰ دلار) است و در ماه آینده به خریداران تحویل داده می شود.

این خودرو در حال حاضر از طریق واردات به قیمت ۱.۲۳ میلیارد ریال (۳۰۷۵۰ دلار) در بازار خودرو ایران موجود است. در کشورهای دیگر، به نصف این مبلغ به فروش نمی رسد.

هیوندای اکسنت را به عنوان یک “حمل و نقل اولیه مناسب با بوی اسپرت” معرفی کرده است و این مدل آنچه را که وعده داده شده را ارائه می دهد. جفت چهار سیلندر ۱.۶ لیتری ۱۳۷ اسب بخاری آن به عنوان یک سدان چهار در با گیربکس شش سرعته دستی یا اتوماتیک موجود است.

اوایل سال جاری، کرمان موتور و خودروساز کره جنوبی قراردادی را برای تولید مدل النترا در مرکز شهر بم امضا کردند. کرمان موتور در سال گذشته در حال مونتاژ دو هاچ بک کوچک هیوندای یعنی i10 و i20 بوده است.

حدود ۴۱۹۶ دستگاه از این دو مدل طی هفت ماهه اول سال مالی جاری که از اسفند ماه آغاز شده از خطوط تولید این شرکت خارج شده اند که ۱۶ درصد از کل تولید کرمان موتور است. این شرکت همچنین چندین مدل مشتق شده از چین را با همکاری Lifan Motors و JAC Motors تولید می کند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.