کره جنوبی برای تأمین مالی ساخت ۳ بیمارستان در ایران

0

حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت ایران روز پنجشنبه در بدو ورود به فرودگاه بین المللی اینچئون در سئول پایتخت کره جنوبی گفت: کره جنوبی با تامین مالی ساخت سه بیمارستان در ایران موافقت کرده است.

به گزارش ایرنا، وی گفت: این فرصت خوبی برای ایران برای جذب سرمایه گذاری توسط بانک های کره جنوبی برای ایجاد اشتغال در این کشور است.

به گفته وزیر، کره جنوبی علاقه مند به تعامل با ایران است.

وی افزود: کره جنوبی دستاوردهای بزرگی در بخش بهداشت و درمان و پزشکی داشته است و می تواند تخصص خود را در این زمینه با ایران به اشتراک بگذارد.

وی ابراز امیدواری کرد که بخش خصوصی دو کشور از فرصتی که با همکاری دو کشور ایجاد می شود حداکثر استفاده را بکنند.

هاشمی به دعوت همتای کره جنوبی خود چین یانگ به سئول سفر می کند.

وی قرار است در طول اقامت سه روزه خود در این کشور جنوب شرق آسیا در کنفرانسی در زمینه ارتقای همکاری های پزشکی و بهداشتی شرکت کند، از یک بیمارستان بازدید کند، در نمایشگاه محصولات پزشکی و بهداشتی سامسونگ در سئول شرکت کند و با یانگ دیدار کند. .

ایران بزرگترین قرارداد خط اعتباری خود را در سال های اخیر با Eximbank کره جنوبی در آگوست ۲۰۱۷ امضا کرد. این قرارداد بالغ بر ۸ میلیارد یورو وام ارائه شده توسط شرکت های کره جنوبی برای تامین مالی پروژه ها در ایران را در نظر می گیرد.

سفیر کره جنوبی در ایران کیم سونگ هو گفت که سئول تمرکز خود را از تجارت به سرمایه گذاری در ایران تغییر می دهد.

شرکت‌های ایرانی و کره‌ای باید پروژه‌های مشترک خود را در اگزیم بانک کره اعمال کنند. سپس بانک بررسی می‌کند که آیا این پروژه واقعاً سودآور است یا خیر.»

کره جنوبی مبادلات تجاری خود با ایران را پس از امضای توافق هسته ای تهران با قدرت های جهانی در سال ۲۰۱۵ افزایش داده است.

در سال گذشته ایران (مارس ۲۰۱۶-۲۰۱۷)، تجارت دوجانبه به بالاترین سطح ۶.۳۳ میلیارد دلاری طی ۱۰ سال گذشته رسید.

بر اساس آخرین آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران، ایران در هفت ماهه منتهی به ۲۲ مهرماه ۲.۴۴ میلیارد دلار کالا به کره جنوبی صادر کرده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۵.۱۳ درصد افزایش قابل توجهی داشته است.

واردات شاهد کاهش ۲.۱۳ درصدی نسبت به سال قبل بود و به ۱.۸۴ میلیارد دلار رسید. اگر روند کنونی تجارت دوجانبه ادامه یابد، دو کشور تا پایان سال شاهد رکورد بالای بیش از ۷ میلیارد دلار خواهند بود.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.