کره جنوبی برای ممنوعیت تجارت رمزنگاری ناشناس

0

رگولاتورها روز سه شنبه در اقدامی تلگرافی گسترده که برای جلوگیری از استفاده از سکه های مجازی برای پولشویی و سایر جرایم طراحی شده است، اعلام کردند که کره جنوبی از ۳۰ ژانویه استفاده از حساب های بانکی ناشناس در معاملات ارزهای دیجیتال را ممنوع خواهد کرد.

این اقدام علاوه بر افزایش تلاش‌های سئول برای تعدیل وسواس کره‌ای‌ها نسبت به ارزهای رمزنگاری شده است. رویترز گزارش داد که علیرغم هشدارهای سیاستگذاران جهانی در مورد سرمایه گذاری در دارایی که فاقد نظارت گسترده نظارتی است، همه از زنان خانه دار گرفته تا دانشجویان و کارکنان اداری برای تجارت در بازار هجوم آورده اند.

بر اساس گزارش Bithumb، دومین صرافی بزرگ ارز مجازی این کشور، قیمت بیت کوین در کره جنوبی به دنبال آخرین اعلامیه نظارتی با کاهش ۳.۳۴ درصدی به ۱۲۶۹۹ دلار تا روز سه شنبه افزایش یافت.

بیت کوین در صرافی Bitstamp مستقر در لوکزامبورگ هفته گذشته نزدیک به ۲۰ درصد سقوط کرد و به پایین ترین حد در چهار هفته اخیر رسید، زیرا نگرانی ها از ممنوعیت احتمالی تجارت دارایی مجازی در صرافی های کره جنوبی تحت فشار قرار گرفتند. در تجارت بعد از ظهر سه شنبه ، ۵.۴ ٪ با ۱۰،۹۲۵ دلار رشد داشته است.

سیاستگذاران در سراسر جهان خواستار تنظیم سخت تر و هماهنگ تر تجارت رمزنگاری هستند. هفته گذشته تنظیم کننده اصلی مالی کره جنوبی گفت که دولت ممکن است مبادلات ارزی مجازی داخلی را در نظر بگیرد.

دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی تصریح کرده است که ممنوعیت صریح تجارت در صرافی های ارز مجازی تنها یکی از مراحلی است که در حال بررسی است و نه اقدامی که نهایی شده است.

یک مقام دولتی که نخواست نامش فاش شود، پس از جلسه توجیهی روز سه‌شنبه گفت: «دولت هنوز در حال بحث در مورد اینکه آیا به یک ممنوعیت کامل نیاز است یا خیر، بحث می‌کند».

طی ماه گذشته، بیانیه‌های دولت بر تفاوت‌های میان وزارت دادگستری تأکید کرده است که رویکردی سخت‌گیرانه‌تر را تحت فشار قرار داده است، و تنظیم‌کننده‌هایی که تمایلی به اجرای یک ممنوعیت مطلق نشان نداده‌اند.

کیم یونگ بئوم، نایب رئیس کمیسیون خدمات مالی، از ۳۰ ژانویه، معامله‌گران ارزهای دیجیتال در کره جنوبی مجاز به واریز به کیف پول صرافی ارز مجازی خود نخواهند بود، مگر اینکه نام حساب‌های بانکی آنها با نام حساب در صرافی‌های ارزهای دیجیتال مطابقت داشته باشد. در یک کنفرانس خبری در سئول گفت.

رگولاتور قبلاً گفته است که دستورالعمل‌های دقیقی برای بانک‌های محلی ارائه خواهد کرد تا مشتریان خود را با نام واقعی آنها در تراکنش‌های ارزهای دیجیتال به درستی شناسایی کنند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.