کشاورزان در اعتراض به کاهش یارانه ها، جاده های سراسر آلمان را مسدود کردند

0

در برلین، ده‌ها تراکتور بوق می‌زنند و خیابان اصلی منتهی به دروازه براندنبورگ را مسدود می‌کنند.

< /div>

کشاورزان جاده‌ها را با تراکتور در سراسر آلمان مسدود کرده‌اند و یک هفته اعتراضات علیه طرح‌ها برای حذف تدریجی یارانه‌های کشاورزی را آغاز کرده‌اند. که وزرا هشدار داده اند که می توانند در سمت راست با هم همکاری کنند.

کاروان‌های تراکتور و کامیون – برخی با بنرهای اعتراضی با مضمون “بدون کشاورزان آبجو ممنوع” و برخی با پوسترهای حزب راست افراطی آلترناتیو برای آلمان (AfD) – در روز دوشنبه در جاده‌های آلمان در دمای زیر صفر تجمع کردند. .

در برلین، ده‌ها تراکتور بوق زدند و خیابان اصلی منتهی به دروازه براندنبورگ را مسدود کردند تا نشان‌دهنده شروع یک هفته برنامه‌ریزی‌شده باشد.

پلیس گفت جاده ها و جاده های لغزش بزرگراه در چندین مکان در سراسر کشور مسدود شده اند ، از جمله چندین گذرگاه مرزی با فرانسه.

کارگران در بخش های سراسر آلمان از حمل و نقل به آموزش و پرورش در هفته های اخیر به اقدامات صنعتی روی آورده اند.

مذاکرات دستمزد چرخشی تلخ به خود گرفته است زیرا بزرگترین اقتصاد اروپا با رشد ضعیف دست و پنجه نرم می کند و خانوارها با افزایش شدید قیمت ها دست و پنجه نرم می کنند.

کارگران راه‌آهن فردا چهارشنبه بیرون می‌روند و یک اعتصاب سه روزه را راه‌اندازی می‌کنند زیرا اتحادیه‌ها به دنبال افزایش حقوق برای جبران ماه‌ها تورم بالا هستند.

Protesters hold up a banner reading
معترضان بنری را در دست دارند که روی آن نوشته شده بود “شما نمی توانید” برای مدیریت بودجه – ما باید آن را تحمل کنیم،’ در جریان تظاهرات علیه برنامه های ریاضت اقتصادی دولت فدرال در هاله آن در سال در شرق آلمان [ینس شلوتر/ خبرگزاری فرانسه]

رابرت هابک، معاون صدراعظم و وزیر اقتصاد از حزب سبزها، که بازگشت او از تعطیلات روز پنجشنبه به دلیل تلاش کشاورزان برای هجوم به کشتی او مختل شد، هشدار داد که گروه‌های حاشیه‌ای می‌توانند در اعتراضات شرکت کنند.

او در ویدئویی گفت: «تماس‌ها با توهمات کودتا در جریان هستند، گروه‌های افراطی شکل می‌گیرند و نمادهای قومی-ناسیونالیستی آشکارا نمایش داده می‌شوند.

کشاورزان گفتند که دولت قصد دارد به دو معافیت مالیاتی پایان دهد که در حال حاضر حدود ۹۰۰ میلیون یورو (۹۸۰ میلیون دلار) در سال برای آنها صرفه جویی می کند و آنها را از تجارت خارج می کند.

خواسته های کشاورزان از حمایت محافظه کاران مخالف و از درون حزب حزب دموکراتیک سوسیال دموکراتیک صدراعظم اولاف شولز پیروز شده اند.

A demonstrator holds a placard reading 'The government must go away'
یک تظاهرکننده پلاکاردی با مضمون «دولت باید برود» در کنار تراکتورهایی که نزدیک به Brandenburg Gate در برلین [جان مکدوگال/AFP]

هزاران معترض قبلاً در ماه دسامبر برای اعتراض به کاهش برنامه‌ریزی شده یارانه‌ها، مسدود کردن جاده‌ها و ریختن کود در خیابان‌ها به برلین آمده بودند.

این تظاهرات باعث شد تا دولت پنجشنبه تا حدی کاهش یابد.

دولت گفت: تخفیف در مالیات خودرو برای کشاورزان باقی خواهد ماند در حالی که یارانه گازوئیل به جای لغو فوری، طی چندین سال حذف خواهد شد.

کشاورزان گفتند که این تغییر به اندازه کافی پیش نمی رود و یک سخنگوی دولت روز دوشنبه گفت که دولت باید تغییرات بیشتری را در نظر بگیرد.

سخنگوی گفت: “در پایان، یک دولت باید تصمیم بگیرد و باید راه را رهبری کند، و این همیشه نمی تواند رضایت همه را جلب کند.”

یک نظرسنجی که توسط پخش‌کننده عمومی NTV انجام شد نشان داد که اکثریت مردم از اعتراض حمایت می‌کنند و ۹۱ درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند که کشاورزان در اقدام خود موجه هستند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.