کشف مساکن مهر احتکار شده در مشاوران املاک/ واحدها را ۵٠ میلیون خریدند، ٣ میلیارد تومان می‌فروختند

0
به نقل از ایلنا:

مدیرعامل شرکت عمران پردیس در گفت‌وگو با ایلنا:


مدیرعامل شرکت عمران پردیس اظهار داشت: عده‌ای با عنوان ثبت نام برای نهضت ملی مسکن در بازار فیش فروشی می‌کردند اما اعلام کردیم که هیچ واحدی از نهضت ملی مسکن در پردیس ساخته نخواهد شد و مردم فریب این فیش‌های جعلی را نخورند.

خلیل محبت‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا با بیان اینکه تعدیل و کاهش قیمت مسکن در شهر پردیس ادامه دارد، اظهار داشت: یکی از عوامل موثر در کنترل بازار مسکن پردیس ساماندهی مشاوران املاک و برخورد با مشاوران املاک متخلف بود. یکی از روش‌هایی قیمت‌سازی مشاوران املاک اینگونه است که با معاملات صوری و بدون اینکه پول و چکی رد و بدل شود، یک واحد را چند بار بین افراد معامله می‌کنند و در نهایت یک واحد در طی این معاملات تا ٣٠ درصد افزایش قیمت پیدا می‌کند. 

وی ادامه داد: جلوی این تخلفات در مشاوران املاک در پردیس را گرفتیم و همزمان ساخت و ساز مسکن در این منطقه رونق پیدا کرد و کارگاه‌هایی ساخت و ساز فعال شد و بار روانی که بین مردم ایجاد شده بود که در پردیس واحدها نیمه کاره باقی خواهد ماند تا مردم در خریدها با هر قیمتی تعجیل کنند، را از بین بردیم و با این دو عامل مهم ریزش قیمت انجام شد و در حال حاضر این روند ادامه دارد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس شهر جدید پردیس تاکید کرد: به مالکان واحدها در پردیس اعلام کرده‌ایم که در نسبت به استقرار و سکونت اقدام نکنند، به سازمان امور مالیاتی معرفی خواهند شد بنابراین نیازمند واقعی ساکن می‌شود و واحد‌های خالی مشمول مالیات بر خانه‌های خالی می‌شوند. اگر افراد ساکن شوند و خانه‌های خالی کاهش پیدا کنند قیمت‌ها هم کاهش پیدا می‌کنند.

محبت‌خواه با بیان اینکه برخی از مشاوران املاک در پردیس بیش از ٢٠٠ واحد مسکونی را در اختیار داشتند، افزود: افرادی در مشاوران املاک در مقطع زمانی این واحدها را با قیمت ۵٠ میلیون تومان خریداری و احتکار کرده بودند و این واحدها را به قیمت ٣ میلیارد هم به فروش می‌رساندند که این افراد را شناسایی و جلوی این روند را گرفتیم. این افراد به دلیل اینکه در معرض مالیات‌ بر خانه‌های خالی هستند و قیمت مسکن در پردیس ریزشی بوده ، نسبت به عرضه این واحدها به بازار اقدام کردند و همین افزایش عرضه عامل کاهش قیمت شد.

وی از جمع شدن بساط امتیاز فروشی در پردیس خبر داد و گفت: عده‌ای با عنوان ثبت نام برای نهضت ملی مسکن در بازار فیش فروشی می‌کردند اما اعلام کردیم که هیچ واحدی از نهضت ملی مسکن در پردیس ساخته نخواهد شد و مردم فریب این فیش‌های جعلی را نخورند.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس ادامه داد: با کنترل بازار و تعدیل قیمت‌ها با برخورد جدی با مشاوران املاک متخلف، جلوی انتشار قیمت‌های غیرواقعی در سایت‌هایی اینترنتی هم گرفته شد و فاصله قیمت‌ها بین سایت‌هایی مانند دیوار و بازار مسکن پردیس، باعث شد افراد نسبت به اصلاح قیمت‌های منتشر شده در این سایت‌ها اقدام کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا

[انتهای پیام]

منبع: ایلنا

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.