کنسول نینتندو سوئیچ از برآوردها مخالفت می کند

0

شرکت تحقیقاتی SuperData گزارش داده است که تجزیه و تحلیل آن نشان می‌دهد که نینتندو ۲.۴ میلیون کنسول سوییچ را در ماه اول انتشار خود فروخته است.

کنسول خانگی/هیبرید قابل حمل در ۳ مارس در سراسر جهان عرضه شد.

اکنون SuperData پیش‌بینی می‌کند که سوییچ ۷.۲ میلیون کنسول در سال ۲۰۱۷ بفروشد. طبق گزارش Business Insiders، این رقم از پیش‌بینی اولیه ۵ میلیون دستگاه بیشتر است و نشان می‌دهد که این شروع بهتر از آن چیزی است که گروه تحقیقاتی انتظار داشتند.

شرکت ردیابی صنعت NPD Group دیروز اشاره کرد که سوییچ ۹۰۶۰۰۰ کنسول در ماه مارس در ایالات متحده فروخت و پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان را شکست داد. نینتندو همچنین موفق به فروش ۹۲۵۰۰۰ نسخه از The Legend of Zelda: Breath of the Wild شد، به این معنی که این بازی جهان باز مورد تمجید در واقع نرخ ضمیمه بالاتر از ۱۰۰% داشت.

این یک شروع قوی برای سوییچ است، که خبر خوبی برای نینتندو پس از Wii U ناامید کننده است. این کنسول مرده از زمان عرضه در سال ۲۰۱۲ تاکنون ۱۳.۵۶ میلیون فروش داشته است. اگر سوییچ بتواند ۷.۲ میلیون در سال ۲۰۱۷ مدیریت کند، به نیمه راه رسیده است. تا تنها در یک سال با نسخه قبلی خود مطابقت کند.

اما نینتندو برای ادامه فروش کنسول به نرم افزار قوی نیاز دارد. واضح است که موفقیت Breath of the Wild به راه اندازی سوییچ رونق بخشید. برای بقیه سال، نینتندو امیدوار است که Mario Kart 8 Deluxe، Arms، Splatoon 2 و Super Mario Odyssey نیز بتوانند سیستم ها را جابجا کنند.

این سیستم هنوز در ایران موجود نیست و هیچ شرکت داخلی در حال حاضر آن را تامین نمی کند. نینتدو هرگز نماینده رسمی در جمهوری اسلامی نداشته است، زیرا تعداد کمی از کنسول های فروخته شده در کشور از طریق کانال های غیر رسمی وارد می شود.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.