کونا هیوندای برای مقابله با نیسان جوک

0

هیوندای تایید کرد که با مدل جدیدی به نام Kona به بخش پررونق SUV های ساب کامپکت می پیوندد و به ماه ها گمانه زنی درباره این خودرو پایان می دهد.

به گزارش اخبار خودرو، این SUV با خودروهایی مانند رنو کپچر و نیسان جوک رقابت خواهد کرد.

هیوندای یک تصویر تیزر از کونا منتشر کرد که یک چراغ جلوی نازک را نشان می‌دهد که روی کاپوت منحنی زاویه‌دار است و این خودروساز آن را «پیشرو» توصیف می‌کند.

کراس اوور ساب کامپکت کاملا جدید Kona در اواخر سال پس از پیش نمایش در نمایشگاه خودرو فرانکفورت در ماه سپتامبر عرضه خواهد شد.

نام SUV از منطقه Kona در جزیره بزرگ هاوایی گرفته شده است.

هیوندای در بیانیه ای اعلام کرد که این مدل در هدفش برای تبدیل شدن به خودروساز پیشرو آسیایی در اروپا تا سال ۲۰۲۱ مهم خواهد بود.

انتظار می رود کونا پس از اولین نمایش در نمایشگاه خودرو فرانکفورت در ماه سپتامبر به فروش برسد. این چهارمین و کوچکترین SUV در خط تولید اروپایی این برند خواهد بود که به گرند سانتافه، سانتافه و توسان خواهد پیوست.

گزارش‌ها حاکی از آن است که کونا می‌تواند فناوری چهارچرخ محرک را با هیوندای سانتافه بزرگ‌تر به اشتراک بگذارد و به آن برتری نسبت به بسیاری از رقبای کراس اوور ساب کامپکت بدهد.

هیوندای برای پیشی گرفتن از رقبای تویوتا و نیسان به عنوان پرفروش‌ترین برند آسیایی اروپا تلاش‌هایی دارد.

 تولیدات در ایران

در همین حال، هیوندای به تازگی تولید مدل های i10 و i20 را با شرکت داخلی کرمان خودرو آغاز کرده است.

همچنین انتظار می‌رود این شرکت کرمان تولید اکسنت/الانترا را آغاز کند. قراردادی در ۱۳ مارس در شهر جنوب مرکزی توسط نمایندگان هر دو شرکت امضا شد.

سامان فیروزی، مدیرعامل کرمان موتور، گفت که شرکت او همچنین خط تولید هیوندای اکسنت را در ماه سپتامبر راه اندازی خواهد کرد.

او افزود: «هدف ما اشتغال ۱۰۰۰۰ نفر تا سال ۲۰۱۹ است.

در سال ۲۰۱۵ فایننشال تریبون گزارش داد که هیوندای به دنبال جلسه ای با وزارت صنعت، معدن و تجارت به دنبال کار مستقل از سایر شرکت های خودروسازی در ایران است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.