گروه PSA رشد ۴۶۴ درصدی Q1 را در منطقه MENA ثبت کرد

0

گروه خودروساز فرانسوی PSA در بیانیه‌ای اعلام کرد که فروش جهانی این شرکت در سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۱۳۶۲۹ میلیون یورو بوده است که از این میزان ۹۰۱۸ میلیون یورو برای بخش خودرو و ۵۰۹۲ یورو بوده است. میلیون برای Faurecia (تولید کننده قطعات خودرو).

بر اساس گزارش ET Auto، درآمد این گروه نسبت به سه ماهه اول سال ۲۰۱۶ ۴.۹ درصد افزایش یافته است.

فروش PSA در خاورمیانه و شمال آفریقا به دلیل سرمایه گذاری مشترک جدید به نام IKAP که در ژوئن ۲۰۱۶ در همکاری با گروه ایران خودرو ایجاد شد، ۲۹۹.۷ درصد سالانه افزایش یافت. این باعث می شود منطقه MENA بهترین عملکرد را در سه ماهه اول خارج از اروپا داشته باشد.

ارقام جداگانه‌ای برای ایران وجود نداشت، اگرچه در بیانیه مطبوعاتی این شرکت ۱۲۰۱۶۱ دستگاه (+۴۶۴.۸ درصد) با برند پژو در سه ماهه اول در منطقه MENA فروخته شد. ۱۲۲۱۵ (+۵.۱%) خودروی دیگر با برند سیتروئن تنها با ۴۵۶ (+۳۳.۷%) خودروی رده بالای DS فروخته شده در منطقه طی سه ماه اول

طبق ادعای این شرکت، فروش کلی ۴.۲ درصد افزایش یافته است.

این شرکت همچنین تولید پژو ۲۰۰۸ را در ایران آغاز کرد که هنوز در نمایشگاه های سراسر کشور راه اندازی نشده است. قیمت آن مدل هم اکنون ۹۰۰ میلیون ریال (۲۶۰۰۰ دلار) پیش بینی می شود.

ژان باپتیست د شاتیلون، مدیر مالی گروه PSA و عضو هیئت اجرایی، گفت: «موفقیت طرح رشد ارگانیک سودآور ما» Push to Pass «با موفقیت پرتاب‌های ما و تداوم تهاجم بین‌المللی ما تأیید می‌شود. . در یک محیط اقتصادی همیشه نوسان و نامطمئن، چابکی ما بیش از هر زمان دیگری یک مزیت رقابتی برای دستیابی به اهداف رشد و سودآوری ما است. “

در سال ۲۰۱۷، گروه PSA انتظار دارد بازار خودرو در اروپا حدود ۱ درصد و در آمریکای لاتین ۲ درصد رشد کند. انتظار می رود بازار در چین ۵ درصد رشد کند و در روسیه ثابت بماند.

اهداف عملیاتی – طرح Push to Pass اهداف زیر را تعیین می کند:

این شرکت همچنین انتظار دارد بیش از ۴.۵ درصد حاشیه عملیاتی را برای بخش خودرو در دوره ۲۰۱۶-۲۰۱۸ حفظ کند و هدف آن بیش از ۶ درصد در سال ۲۰۲۱ باشد.

به طور کلی برای این گروه، هدف این شرکت افزایش ۱۰ درصدی در گردش مالی خود بین سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۸ است و تا سال ۲۰۲۱، ۱۵ درصد دیگر را هدف قرار داده است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.