گزارش روزانه بورس ۱۶ آبان/ رشد ۳ هزار و ۳۰۰ واحدی شاخص در معاملات امروز

0
– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بازار سهام آخرین روز کاری هفته را بر خلاف روز گذشته که با رشدی ۲۰ هزار واحدی به پایان رساند، وضعیت متعادل تری داشت و رفته رفته بر میزان عرضه ها افزوده شد. نکته ای که در معاملات امروز وجود داشت، افت مجدد ارزش معاملات بود که به نظر می رسد نشانه ای از ادامه ی وضعیت رکودی هفته های گذشته باشد.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با رشدی ۳ هزار و ۳۰۰ واحدی به ۲ میلیون و ۵۶ هزار واحد رسید و توانست خود را در کانال ۲ میلیون و احدی تثبیت کند. همچنین  نیز شاخص کل هم‌وزن نیز با رشدی رشدی ۲۵۰۰ واحدی به ارتفاع ۶۹۸ هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «فملی»، «شپنا» و «پارسان» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «هرمز»، «تجلی» و «وهور» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «خگستر»، «خودرو» و «شستا» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «خاور»، «کرمان» و «گدنا» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ ۹ آبان ماه ۱۴۰۲، مبلغ ۴ هزار میلیارد تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود ۱۹۴ میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند.

در بازار امروز ۲۴۱ نماد در محدوده مثبت و ۱۹۰ نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس ۱۴۸ نماد در محدوده مثبت و ۱۶۶ نماد در محدوده منفی معامله شدند.

[انتهای پیام]

منبع: تسنیم

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.