گزارش می گوید سم آلتمن از OpenAI به دنبال تریلیون ها برای تامین مالی تراشه های هوش مصنوعی است

0

به گفته WSJ، آلتمن در مورد برنامه‌های «بسیار جاه‌طلبانه» با سرمایه‌گذاران از جمله دولت امارات متحده عربی بحث کرده است.

سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI به دنبال جذب تریلیون ها دلار از سرمایه گذاران، از جمله دولت امارات متحده عربی است. وال استریت ژورنال گزارش داده است برای افزایش ظرفیت جهان برای تولید تراشه های پیشرفته و قدرت هوش مصنوعی.

WSJ روز پنجشنبه به نقل از افراد آشنا گزارش داد که “ابتکار فناوری بسیار جاه طلبانه آلتمن” می تواند به جمع آوری ۷ تریلیون دلار نیاز داشته باشد.

ژورنال گفت

به عنوان بخشی از پیشنهاد خود به سرمایه گذاران، آلتمن ساخت ده ها کارخانه ریخته گری تراشه را پیشنهاد کرده است که سپس توسط سازندگان تراشه های موجود، مانند شرکت تولید نیمه هادی تایوان (TSMC) اداره می شود.

طبق گفته WSJ، که مبالغی را که به‌عنوان «طبق استانداردهای جمع‌آوری کمک‌های مالی شرکت‌ها» توصیف می‌کند، هدف این برنامه‌ها حل موانع رشد OpenAI از جمله کمبود تراشه‌هایی است که مدل‌های هوش مصنوعی مانند ChatGPT را تقویت می‌کنند. /p>

بر اساس این گزارش، برنامه‌های Altamn تاکنون ملاقات‌هایی با مقامات ارشد امارات متحده عربی، مدیران TSMC، جینا ریموندو وزیر بازرگانی ایالات متحده و ماسایوشی سون، مدیر اجرایی سافت‌بانک داشته است.

در حالی که بسیاری از کشورها برنامه‌های خود را برای حمایت از تولید نیمه‌رسانای داخلی اعلام کرده‌اند، عرضه جهانی همچنان تحت سلطه تعداد کمی از شرکت‌ها از جمله شرکت تولید نیمه‌رسانا تایوان (TSMC) و NVIDIA مستقر در کالیفرنیا است.

سخنگوی OpenAI به نقل از WSJ گفت که “بحث های سازنده ای در مورد افزایش زیرساخت های جهانی و زنجیره های تامین” داشته است و جزئیات بیشتری را در تاریخ بعدی به اشتراک خواهد گذاشت.

OpenAI، که توسط مایکروسافت پشتیبانی می شود، بلافاصله به درخواست ایمیلی برای اظهار نظر از سوی الجزیره پاسخ نداد.

در راس OpenAI، آلتمن به یکی از شناخته‌شده‌ترین چهره‌ها در زمینه در حال رشد هوش مصنوعی تبدیل شده است.

در ماه نوامبر، این کارآفرین ۳۸ ساله برکنار شد از راه‌اندازی که او یکی از بنیانگذاران آن بود، اما چند روز بعد پس از اعتراض کارمندان و سرمایه‌گذاران دوباره به کار خود بازگردانده شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.