گسترش مسیرهای پروازی ایران

0

ایران ایر در حال آماده شدن برای از سرگیری پروازها به ژاپن در پی توافق بین المللی ماه گذشته برای پایان دادن به تحریم های اعمال شده بر سر برنامه هسته ای ایران است.

این شرکت در ابتدا پروازهای مرتبط با فرودگاه ناریتا توکیو را با تهران، با توقف در پکن، هفته ای یک بار از سر خواهد گرفت.

بلومبرگ به نقل از منابعی که نخواستند نامشان فاش شود گزارش داد که اولین باری که احتمالاً ایران ایر خدمات خود را از سر می گیرد سال آینده پس از پایان پروازها در سال 2012 است.

ایران و ژاپن همچنین در حال رایزنی برای اجازه پروازهای مستقیم بین کشورها برای خطوط هوایی متعدد هستند و به زودی در این مورد به توافق خواهند رسید. شرکت هواپیمایی ژاپن پروازهای مستقیم به تهران را در سال 1359 در پی انقلاب اسلامی در سال قبل متوقف کرد.

در همین حال، خطوط هوایی روسیه و ایران یک توافقنامه دوجانبه تعیین کرده اند که تعداد نامحدودی از شرکت های هواپیمایی را در مسیرهای مشخص تعیین می کند.

مجله ایر ترانسپورت ورلد مستقر در واشنگتن گزارش داد که بر اساس این توافق، خطوط هوایی قادر خواهند بود حداکثر 28 فرکانس در هفته با هر نوع هواپیما را انجام دهند.

این یادداشت تفاهم توسط کشورها در سپتامبر 2015 تنظیم شد و اخیراً توسط مقامات روسیه فاش شد.

دو کشور توافق کرده‌اند که تهران، اصفهان، مشهد و رشت مقصد خدمات برنامه‌ریزی شده در ایران باشند. سه نقطه دیگر بعداً مشخص خواهد شد.

نقاط مقصد در روسیه مسکو، سنت پترزبورگ، آستاراخان، کازان، اوفا و سوچی خواهد بود. یک مقصد دیگر بعداً اضافه خواهد شد.

ماهان ایر ایران خدمات هفتگی ایرباس A310 تهران-مسکو را از 21 ژانویه آغاز کرد و دومین فرکانس هفتگی را در 29 فوریه اضافه خواهد کرد.

خطوط هوایی اروپایی نیز در حال آماده شدن برای از سرگیری پروازهای خود به ایران هستند و بریتیش ایرویز اعلام کرده است که از ژوئیه پرواز به تهران را از سر خواهد گرفت.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.