گلایه‌مندی برخی متقاضیان خودرو از تاخیر در ارسال دعوت‌نامه‌ها

0

به گزارش ایران اکونومیست، طی یکی دو هفته اخیر، تعداد زیادی از مشتریان خودروی شاهین در تماس با این خبرگزاری اعلام کرده‌اند که در فروش‌های یکپارچه خودروها، نوبت تخصیص در مرداد ماه داشته‌اند اما هنوز حتی پیامک برای تکمیل وجه از سوی سایپا دریافت نکرده‌اند.

طبق آخرین اطلاعات اخذ شده از یکی این مشتریان، وی تصریح کرد: در مراجعه حضوری به شرکت سایپا پاسخ شنیده است که در پی اعتراض و گلایه مشتریان از این تاخیر، تعداد محدودی از خودرو شاهین‌ها فاکتور و پلاک شده‌اند، تعدادی فاکتور شده اما بالغ بر ۲۰ روز است که شماره‌گذاری نشده‌اند؛ تعداد کثیری از خودروها هم که اصلا فاکتور نشده است.

در این رابطه، محمدعلی تیموری- مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا- در رابطه با این تاخیر پیش آمده برای محصول شاهین، اظهار کرده است: گلایه‌مندی‌ها از حدود سه هفته گذشته، پیش آمده است؛ چرا که از ابتدای تیر ماه، خودروی شاهین با سیستم تعادل ترمز پایه‌دار ESD تولید می‌شود.

وی ادامه داد: این سیستم جدید که بر روی خودروی شاهین (دنده‌ای و اتوماتیک) نصب شده است، سبب شد ابتدا برای اخذ قیمت آن اقدام مجدد کنیم و سپس عرضه صورت گیرد؛ بنابراین فرآیند عرضه کمی طولانی شد. از سوی دیگر بایستی جریمه تاخیر هم به مشتریان پرداخت می‌کردیم که منجر به نارضایتی‌ها شد.

تیموری خاطرنشان کرد: در نهایت ما قید افزایش قیمت (به‌ سبب ارتقا محصول) را زدیم تا مجبور به پرداخت جریمه تاخیر مازاد نباشیم؛ هفته گذشته حدود ۴۲۰۰ دستگاه شاهین تحویل شده است.  

مدیرعامل سایپا ابراز امیدواری کرد که مشتریانی که ثبت‌نام کرده‌اند، به‌تدریج پیامک واریز و تحویل را طبق روال عادی دریافت می‌کنند.  

 

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.