گیج TSE 668 امتیاز افزایش می یابد

0

شاخص اصلی بورس اوراق بهادار تهران TEDPIX 668 واحد یا ۰.۸۷ درصد جهش کرد و در معاملات روز دوشنبه در ۷۷۳۷۷.۵ معامله شد.

بیش از دو میلیارد سهم به ارزش ۱۳۴.۸ میلیون دلار معامله شد که ارزش معاملات روزانه حدود ۲۰ میلیون دلار در مقایسه با یکشنبه رشد داشت.

شاخص قیمت ۲۵۶ امتیاز یا ۰.۸۷ درصد افزایش یافت و به ۲۹۶۶۷.۱ رسید.

شاخص بازار اول ۶۵۰.۷۰ واحد یا ۱.۲۲ درصد پیشرفت کرد و به ۵۳۹۳۸.۱ رسید.

شاخص بازار دوم ۳۳۹.۸۰ واحد یا ۰.۲۰ درصد افزایش یافت و به ۱۷۰۴۴۸.۸ رسید.

شاخص صنعت ۳۰۹.۲۰ امتیاز یا ۰.۴۹ درصد به پست ۶۳۹۹۵.۸ اضافه کرد.

شاخص شناور آزاد ۱۲۵۲.۹۹ واحد یا ۱.۴۶ درصد جهش کرد و به رکورد ۵۶۹۷۴.۷۰ رسید.

شاخص TSE 30 با ۴۶.۲۰ واحد یا ۱.۴۳ درصد افزایش به ۳۲۷۸.۶ بسته شد در حالی که شاخص TSE 50 با ۲۶ واحد یا ۰.۸۴ درصد رشد روی ۳۱۱۸.۲ بسته شد.

این معیار توسط ۶۸ درصد از شرکت های فهرست شده تقویت شد.

خط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با نسبت P/E 43 بیشترین افزایش را به TEDPIX با ۱۰۲.۵۳ امتیاز داد و بانک صادرات و بانک ملت به ترتیب با ۶۸.۸ و ۵۸.۸۱ در رتبه های بعدی قرار گرفتند.

شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۱۴۲.۳۷- امتیاز بدترین عملکرد را به خود اختصاص داد و شرکت های پالایش نفت اصفهان و شرکت توسعه نفت و گاز پارسیان به ترتیب با ۶۹.۰۸- و ۴۵.۳۷- امتیاز در رتبه های بعدی قرار گرفتند.

  IFX 1.4٪ افزایش یافته است

شاخص اصلی فرابورس ایران ۱۱.۱۷ واحد معادل ۱.۴ درصد افزایش یافت و در ۸۱۰.۶۱ قرار گرفت.

بیش از ۴۵۷ میلیون اوراق بهادار به ارزش ۵۰.۵ میلیون دلار در ۳۶۰۰۰ تراکنش مورد معامله قرار گرفت، زیرا تعداد سهام معامله شده تقریباً دو برابر شد و ارزش معاملات در مقایسه با یکشنبه حدود ۲۰ درصد رشد کرد.

شرکت ذوب آهن اصفهان با تغییر ۱۵۵ میلیون سهم به ارزش ۱۳.۶ میلیون دلار، بیشترین تعداد سهام معامله شده علاوه بر ارزش معاملاتی را به نام خود ثبت کرد.

شرکت های توزیع قاسم ایران، مرجانکار و شرکت مواد ویژه لیا بیشترین افزایش ارزش سهام را به خود اختصاص دادند و شرکت های قند چهارمحال و شیروان و شرکت نیرو سرمایه بیشترین کاهش را داشتند.

بیش از ۵۸ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۳.۶ میلیون دلار در بازار اول معامله شد که بیشترین تعداد سهام معامله شده متعلق به شرکت سرمایه گذاری مسکن تهران است.

بازار دوم شاهد دادوستد ۳۳۲ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۲۶ میلیون دلار بود که شرکت ذوب آهن اصفهان بیشترین تعداد سهام معامله شده و بیشترین ارزش معاملاتی را به خود اختصاص داد.

صندوق اعتماد با معامله ۱۲.۵ میلیون سهم به ارزش ۴.۲ میلیون دلار بیشترین حجم معاملات را در میان صندوق های بورسی پذیرفته شده به ثبت رساند. علاوه بر این، ۲۶۲,۴۳۴ اوراق خزانه اسلامی به ارزش ۶۲۹,۴۴۴ دلار فروخته شد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.