گید دفتر تهران را باز می کند

0

جوهر زیادی در مورد مزایای سرمایه گذاری در ایران به عنوان یک بازار نوظهور، به ویژه پس از لغو تحریم های اقتصادی این کشور در سال ۲۰۱۶ جاری شده است.

در این مدت تعداد زیادی شرکت خارجی وارد ایران شده اند و بسیاری از بازیگران داخلی تجارت خود را در خارج از کشور گسترش داده اند.

با این حال، عوارض هنوز باقی است. برخی از تحریم های آمریکا حتی پس از اجرای توافق هسته ای نیز باقی مانده است. پیچیده تر از این روایت، لفاظی آتشین دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در مورد توافق با ایران است. در چنین فضایی، نقش کارشناسان حقوقی که می توانند مسیر یک معامله تجاری را به آرامی و سودآور طی کنند، از اهمیت بالایی برخوردار است.

در پاسخ به این تقاضا، شرکت فرانسوی ژید با افتتاح دفتری در تهران به جمع کوچک موسسات حقوقی بین المللی که اخیرا وارد ایران شده اند، پیوسته است. مراسم افتتاحیه که روز سه شنبه با حضور وزیر امور خارجه سابق و مشاور ارشد ژید، هوبر ودرین و فرانسوا سنما سفیر فرانسه در ایران برگزار شد.

Gide Loyrette Nouel یک شرکت حقوقی مستقل فرانسوی است که دفتر مرکزی آن در پاریس است. این یکی از نادر شرکت های حقوقی پیشرو بین المللی است که به جای انگلستان یا ایالات متحده، در اروپای قاره ای ایجاد شده است.

این شرکت در حال حاضر حدود ۱۲۰۰ کارمند دارد که در بیش از ۱۵ دفتر در ۱۳ کشور گسترده شده است. بیش از ۶۰۰ وکیل و مشاور حقوقی، از جمله ۱۰۰ شریک، با ۴۰ ملیت دارد. این دفتر در تهران توسط مشاور سابق تنظیم مقررات Gibson Dunn & Crutcher، مهرنوش آریان پور، اداره خواهد شد. او در ماه ژانویه، پیش از راه اندازی آن در ایران، به عنوان شریک به شرکت فرانسوی پیوست.

کریستف اک مستقر در پاریس نیز رهبری عملیات ژید در ایران را بر عهده خواهد داشت، زیرا در سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ شریک مدیریتی ژید بوده است. آنها در حال حاضر توسط دو شریکی که از شرکت های محلی ایرانی به آن ملحق شده اند، پشتیبانی می شوند.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی این شرکت، تیم در گیده تهران می‌تواند از حمایت همه گروه‌های تمرین و سایر دفاتر بین‌المللی شرکت استفاده کند.

این شرکت با یک شرکت داخلی در منطقه همسو نیست و با نام خود در ایران فعالیت خواهد کرد. این شرکت به شرکت‌های فرانسوی و بین‌المللی در مورد عملیات در کشور مشاوره می‌دهد و در عین حال به شرکت‌های داخلی در امور مشاوره و دعاوی کمک می‌کند.

آریان پور به ویژه در مورد تحریم ها و کنترل صادرات برای شرکت ها در بخش های حمل و نقل، انرژی و زیرساخت مشاوره خواهد داد. ژید از سال ۱۹۷۸ که دفتر خود را در ریاض در پاسخ به دومین بحران نفتی افتتاح کرد، در خاورمیانه حضور داشته است.

با وجود مشاوره به مشتریان در عربستان سعودی، Gide دفاتر کمی در خاورمیانه دارد. این به دنبال بررسی در سال ۲۰۱۰ بود که نشان داد این شرکت سه دفتر خاورمیانه را در ابوظبی، دبی و ریاض تعطیل کرد.

از زمان بسته شدن، شرکای Gide مستقر در پاریس، استانبول و شمال آفریقا به جای آن، عملیات شرکت را در این منطقه رهبری می‌کنند و با چهار مرکز آن در الجزایر، کازابلانکا، استانبول و تونس همکاری نزدیک دارند.

منادی بهبود روابط ایران و فرانسه

روابط اقتصادی تهران و پاریس پس از لغو تحریم ها وارد سطح جدیدی شد.

غول نفت و گاز توتال، خودروساز رنو و سازنده هوافضا ایرباس به دنبال بخشی از بازار بزرگ ایران پس از برجام بودند و اکنون در این کشور فعال هستند.

حضور ژید در ایران می تواند اقدام بعدی فرانسه برای تقویت بیشتر روابط بین سرمایه گذاران و تجار دو کشور باشد.

مقامات فرانسوی معتقدند که ژید می تواند از طرق مختلف به بهبود اوضاع کمک کند. وجود یک شرکت حقوقی حرفه‌ای می‌تواند فضای سرمایه‌گذاری را برای سایر شرکت‌های بزرگی که به ایران چشم دوخته‌اند جذاب‌تر کند، زیرا باعث ایجاد حس امنیت در سرمایه‌گذاران خارجی می‌شود.

بر این اساس، Gide به سرمایه‌گذاران جهانی این امکان را می‌دهد تا درک کاملی از ریسک سرمایه‌گذاری در اینجا و راه‌های مدیریت آن، در کنار مشاوره در مورد معاملات بر اساس آخرین استانداردهای جهانی داشته باشند.

ودرین در مراسم افتتاحیه گفت: “ژید به عنوان تنها موسسه حقوقی بین المللی فرانسه در ایران تاسیس شده است و من معتقدم حضور آن در اینجا می تواند به سایر شرکت های موفق نیز کمک کند تا به کشور نفوذ کنند.”

این دیپلمات سابق همچنین از ورود ژید به ایران علیرغم موضع ضد برجامی ایالات متحده تمجید کرد و معاملات فزاینده شرکت های فرانسوی با ایران را «هوشمندانه» و «استراتژیک» توصیف کرد.

ما معتقدیم که ایران به توافق هسته‌ای پایبند است و اروپا، روسیه و چین هم همینطور. با این حال ، جمهوریخواهان با این توافق موافق نیستند و این احتمال وجود دارد که ترامپ برای کشتن آن پیش برود. با این حال ، هنوز هیچ اجماع عمومی بین همه تصمیم گیرندگان در ایالات متحده وجود ندارد. ”

ودرین به «مسائل مالی» به‌عنوان مهم‌ترین عامل محدودکننده روابط تجاری ایران با سایر کشورها اشاره کرد که بیشتر آن به دلیل تحریم‌های آمریکاست که ایران را از استفاده از دلار در معاملات بانکی بازمی‌دارد.

وی خاطرنشان کرد: با این حال ، اقتصاد ایران حتی اگر محدودیت ها برداشته نشود ، به رشد خود ادامه خواهد داد.

ودرین گفت: “به هر حال ، تعدادی از شرکتهای آمریکایی وجود دارند که می خواهند مانند دیگران در ایران تجارت کنند.”

سفیر فرانسه نیز در همان گردهمایی صحبت کرد و تأکید کرد که تعهد فرانسه به JCPOA است و بر حمایت کشورش از ایران تأکید کرد. سنمو خاطرنشان کرد که حضور ژید به دلیل شباهت‌های فرهنگی و قانونی بین ایران و فرانسه به پیشبرد اقتصاد دو کشور کمک خواهد کرد.

Baudouin de Moucheron، یکی از شرکای ارشد Gide، که همچنین در این مراسم سخنرانی کرد، گفت: “آنچه که یک موسسه حقوقی را موفق می کند، در درجه اول کیفیت تیم آن است. ژید قبلاً تعدادی از بهترین وکلای ایران را شکار کرده است و هنوز در حال فعالیت است. جستجوی اطلاعات بیشتر. “

آریان پور، رئیس دفتر ژید تهران، خاطرنشان کرد که پیش از این، اکثر وکلای عالی رتبه ایران برای کار به کشورهای همسایه مانند عمان و امارات هجوم می‌آوردند و به دلیل کمبود فرصت به کشور باز نمی‌گردند.

وی اظهار داشت: “با حضور گید در ایران ، این محدودیت در حال تغییر است.”

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.