۲ امتیاز ویژه برای کشت قراردادی در نظر گرفته شد

0
– اخبار اقتصادی –

به گزارش  خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی، علیرضا مهاجر در یازدهمین نشست کشاورزی قراردادی گندم، جو و دانه‌های روغنی گفت: کشت قراردادی اختیاری است اما از ویژگی های آن بیمه محصولات کشاورزی با تخفیف ۲۰ درصدی و تسویه در زمان تحویل محصول از ویژگی‌های کشاورزی قراردادی است.

وی از برطرف شدن مشکلات بذر در استان‌ها خبر داد و افزود: ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار کشت آبی و دیم انجام شده است و این در حالی است که میزان مصرف کود ۳۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است و مصرف بذر در شرایط خوب قرار دارد.

معاون امور زراعت وزیر جهادکشاورزی از ثبت رکورد خرید تضمینی گندم در سال گذشته و رسیدن به خودکفایی گندم نان گفت و تاکید کرد: با همت کشاورزان و کمک مسوولان خواهیم توانست به پایداری در تولید دست یابیم و این روند را در جو و دانه‌های روغنی تکرار کنیم.

وی کشت قراردادی را روشی برای خدمت‌رسانی به قشر عظیم کشاورزان خرده‌مالک معرفی کرد و حرکت به سوی یکپارچه‌سازی اراضی را نیاز ضروری کشاورزی بهره‌ور و اقتصادی خواند.

گفتنی است؛ این مراسم با حضور مدیران ستادی و مشارکت وبیناری رؤسای سازمان جهادکشاورزی استان‌ها در سالن جلسات شهیدان نعمتی جم برگزار شد.

[انتهای پیام]

منبع: تسنیم

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.