۵۰ میلیون نهال توسط بسیج جهاد کشاورزی کاشته شد

0
– اخبار اقتصادی –

به گزارش  خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مهرداد پاکار مشاور وزیر و فرمانده بسیج وزارت جهاد کشاورزی در نشست خبری که به مناسبت در پیش بودن هفته بسیج برگزار شد، به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص تعریف بسیج اشاره کرد و گفت: بسیج نیروی کارآمد همه میدان‌ها و عرصه‌هاست.

وی بابیان اینکه بسیجی کسی است که قلب او برای استقلال کشور و مردم بتپد، گفت: همه کارکنان وزارت جهاد کشاورزی بسیجی هستند زیرا برای عزت و استقلال کشور تلاش می‌کنند.

کاشت ۱۷۰ میلیون نهال در عرصه تا پایان سال

فرمانده بسیج وزارت جهاد کشاورزی از برگزاری میز خدمت جهاد کشاورزی در نماز جمعه سراسر کشور در هفته بسیج خبر داد و یادآور شد: میز خدمت جهاد کشاورزی در تهران، استان‌ها و شهرستان‌ها با حضور مسئولین وزارت جهاد کشاورزی و سازمان ها برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری بزرگ‌ترین رزمایش جهادی، سازندگی و محرومیت‌زدایی، تصریح کرد: بسیج سازمان‌های تابعه وزارت جهاد کشاورزی مأموریت دارند تا در حوزه مأموریتی خود اقدامات مؤثری را در هفته بسیج آغاز و تا حصول نتیجه ادامه دهند.

به گفته پاکار، اعزام گروه دامپزشکی، احیای قنوات در استان‌های شرقی کشور، اعزام گروه‌های پزشکی، اهدای جهیزیه به خانواده کشاورزان و روستاییان کم برخوردار برخی از اقدامات برنامه ریزی شده توسط بسیج وزارت جهاد کشاورزی در هفته بسیج است.

وی بابیان اینکه بسیج سازمان آموزش و ترویج نیز در ۴ استان به آموزش اقدامات ترویجی خواهد پرداخت، تصریح کرد: در استان‌های آذربایجان شرقی، مازندران، همدان و قم با توجه به نیاز استان فعالیت ترویجی انجام می‌شود.

به گفته فرمانده بسیج وزارت جهاد کشاورزی، در استان کرمان نیز برای مبارزه با آفت درختان به‌طور خاص درخت خرما و سوسک سرخرطومی برنامه‌ریزی‌شده است.

وی با تأکید بر اینکه درختکاری، نهال‌کاری و بذرکاری از برنامه‌های بسیج وزارت جهاد کشاورزی است، گفت: بسیج وزارت جهاد کشاورزی عضو کمیته کاشت یک میلیارد نهال در کشور است و بنا است تا رزمایش بزرگ درختکاری، نهال‌کاری و بذرکاری در کشور توسط بسیج جهاد کشاورزی را در هفته بسیج برگزار کند.

به گفته پاکار، سال گذشته ۵۰ میلیون نهال توسط بسیج جهاد کشاورزی کاشته شده است؛ البته ترویج فرهنگ کاشت نهال و درخت به‌مراتب از کاشت این تعداد مهم‌تر بوده و بسیج درصدد آن است تا این فرهنگ را ترویج دهد و کاشت نهال و درخت را مردمی کند.

وی گزارشی در خصوص برنامه‌های هفته بسیج ارائه داد و افزود: بسیجیان وزارت جهاد کشاورزی در همایش ۵۰ هزارنفری بسیجیان وزارتخانه در ۳۰ آبان ماه شرکت می‌کنند.

فرمانده بسیج وزارت جهاد کشاورزی همچنین از برپایی نمایشگاه نقش بسیج در ایجاد امنیت غذایی پایدار خبر داد.

وی با اشاره به ایجاد و ساخت سکوی موقت برای عشایر در هفته بسیج، گفت: بسیج عشایری با کمک سازمان امور عشایر صدها سکوی موقت عشایر می سازد.

[انتهای پیام]

منبع: تسنیم

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.