۱۰۰ هزار نفر مددجوی کمیته امداد امسال خودکفا می‌شود

0

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، سیدمرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) امروز در مراسم تقدیر از بانیان اشتغال و خودکفایی در محل بانک سپه، اظهار داشت: در اسلام یکی از مقضوبات تکدی‌گری است و کمیته امداد امام خمینی با ایجاد اشتغال برای افراد نیازمند آنها را با زندگی آبرومند و خودکفا آشنا می‌کند.

وی گفت:‌ امسال ۱۰۰ هزار نفر از مددجویان کمیته امداد امام خمینی با ایجاد اشتغال خودکفا می‌شوند و از تحت پوشش بودن خارج می‌شوند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) همچنین بیان کرد: امسال قرار است ۵۰۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی و متقاضیان ایجاد شود.

بختیاری گفت: سال گذشته شبکه بانکی به طور میانگین ۸۶ درصد از تسهیلات تکلیفی ایجاد شده برای پرداخت مددجویان کمیته امداد را پرداخت کرده‌اند البته برخی بانک‌ها تا ۱۰۴ درصد از تعهدات خود را عملی کردند، اما به طور میانگین همه بانک‌ها ۸۶ درصد تعهدات را اجرا کردند.

وی گفت: ۵۳ درصد از خانوارهایی که تحت پوشش کمیته امداد هستند از بانوان دارای دو، سه و حتی پنج یتیم هستند و عمده اشتغال‌ها اشتغال خانگی برای زنان سرپرست خانوار در دستور کار قرار می‌گیرد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار داشت: گاهی یک خانوار متقاضی کمیته امداد برای دریافت ۷۰ میلیون تومان وام به بانک مراجعه می‌کند که برای تهیه سند دچار مشکل است بگونه‌ای که صاحب سند حتی ۲۰ میلیون تومان برای وثیقه تقاضا می‌کند و ما تقاضا داریم صندوق ضمانت برای تهیه وثیقه وام‌های مددجویان بیشتر کمک کنند.

بختیاری با بیان اینکه ۹۲ درصد وام‌های پرداختی اشتغال کمیته امداد امام خمینی با هدف برخورد کرده است، تصریح کرد: البته پایداری و استمرار اشتغال هم مهم است که ما تلاش می‌کنیم اشتغال ایجاد شده و پایدار شود.

وی خطاب به وزیر اقتصاد بیان داشت: سقف ۱۰۰ یا ۱۵۰ میلیون تومان برای وام‌های  اشتغال کمیته امداد دیگر جواب نمی‌دهد و انتظار داریم سقف وام‌های مشاغل خانگی تا ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یابد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) همچنین گفت: امسال در زمینه ایجاد اشتغال نسبت به تعهد ایجاد شده و بخشنامه بانک مرکزی مقداری عقب هستیم که تلاش می‌شود جبران شود.

به گزارش فارس، در حاشیه این مراسم نمایشگاهی از محصولات متقاضیان ایجاد اشتغال کمیته امداد به نمایش گذاشته شد که شامل محصولاتی مانند عسل، گل و گیاه، صنایع دستی، صنایع چرم مانند کیف و کمربند و صنایع پوشاک دستی است.

[پایان پیام]


منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.