۱۴۰ بیمه گذار خارجی به دنبال ورود به ایران

0

بیمه مرکزی ایران، ناظر این صنعت، با بیش از ۱۴۰ شرکت بیمه و اتکایی خارجی که از زمان لغو تحریم ها در ژانویه ۲۰۱۶ به دنبال ورود به بازار ایران بودند، مذاکره کرده است.

در گزارشی که روز سه‌شنبه در وب‌سایت دولت منتشر شد، CII درباره تأثیر فعالیت‌های اخیر بر بخش بیمه کشور توضیح داد.

این گزارش حاکی از آن است که شرکت‌های بیمه و بیمه اتکایی آلمان، بریتانیا، سوئیس، فرانسه و ژاپن از علاقه‌مندان به حضور در بخش بیمه ایران پس از تحریم‌ها بوده‌اند.

شرکت مونیخ ری، برترین شرکت بیمه اتکایی جهان، پیشنهاد اختصاص ظرفیت قابل توجهی برای پوشش ریسک های بیمه ایران در رده های مختلف داده است. یکی از مقامات ارشد Reiseschutz Versicherungs AG، یک شرکت بیمه آلمانی متخصص در بیمه مسافرتی-سلامتی، اخیراً با مقامات ایرانی در مقر CII در شمال تهران گفتگو کرد.

بر اساس این گزارش، سه شرکت بیمه پیشرو ژاپن، توکیو مارین، سامپو و میتسویی، پوشش ریسک تا سقف ۲۰۰ میلیون دلار را ارائه کرده‌اند. در این گزارش آمده است: «بیمه‌گران ژاپنی در حال حاضر در حال مطالعه مقررات ایران هستند، زیرا قصد دارند شرکت‌های مشترک ایجاد کنند یا سهام شرکت‌های داخلی را خریداری کنند.

سه شرکت بزرگ بیمه در ژاپن ۹۰ درصد از بازار این کشور را در اختیار دارند.

طبق قانون، اتباع خارجی مجاز به داشتن ۴۹ درصد از شرکت‌های بیمه در سرزمین اصلی ایران و مالکیت کامل شرکت‌ها در مناطق آزاد تجاری هستند.

در این گزارش آمده است که مقامات دو شرکت بیمه اتکایی فرانسوی، SCOR و NASCO Insurance Group نیز از CII بازدید کرده اند.

در ادامه این بیانیه آمده است: «مسئولان ناسکو در این بازدید با بازار بیمه ایران و مقررات آن آشنا شدند.

مقامات ارشد شرکت بیمه اتکایی بریتانیا، United Insurance Brokers نیز برای بررسی پتانسیل های بازار ایران به تهران سفر کردند.

گزارش CII به نقل از یک مقام UIB گفت: “رئیس UIB انتظار همکاری های سازنده در پی رفع تحریم ها را دارد.”

Echo Re سوئیس نیز توسط CII به عنوان یکی از شرکت‌های بیمه اتکایی بزرگ علاقمند به ورود به بازار ایران در دوران پساتحریم معرفی شده است. در این گزارش آمده است: «Echo Re همچنین ظرفیت بالایی برای پوشش ریسک‌های بیمه در دسته‌های مختلف ارائه می‌دهد.

CII منتظر هیئتی از مقامات اکو ری است که قصد دارند با مقامات بیمه ایران مذاکرات بیشتری داشته باشند.

در آبان ماه، عبدالناصر همتی، رئیس بیمه مرکزی ایران، برای مذاکره با شرکت‌های بزرگ بیمه و بیمه اتکایی به انگلیس و آلمان سفر کرد.

همتی با اینگا بیل، مدیرعامل لویدز لندن در لندن دیدار کرد. او همچنین با ویکتور پینیه، مدیر اجرایی شرکت بیمه فرانسوی SCOR تماس گرفت. هر دو شرکت برای همکاری با ایران ابراز علاقه کردند.

رئیس CII همچنین با مدیران مونیخ ری در مونیخ دیدار کرد. بر اساس گزارش ها، گسترش همکاری ها و جذب سرمایه گذاری های مستقیم در ایران محور گفتگوها بود. شرکت های بیمه آلمانی برای سرمایه گذاری در بازار بیمه ایران و برگزاری دوره های آموزشی برای مسئولان و کارشناسان بیمه ایران ابراز علاقه کردند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.