۲ چوپان ایرباس وارد تهران می شوند

0

رسانه های محلی روز دوشنبه گزارش دادند که ایران دو فروند هلیکوپتر اضطراری یوروکوپتر EC-145 دریافت کرده است.

بر اساس گزارش ها، دو فروند هلیکوپتر اواخر روز دوشنبه در فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران تحویل داده شدند.

محمد سروری، رئیس اورژانس هوایی فوریت‌های پزشکی بدون اشاره به جزئیات بیشتر به فایننشال تریبون تایید کرد که این دو فروند هلیکوپتر متعلق به EMS هستند. روابط عمومی وزارت بهداشت گفت که هنوز هلی کوپترها را تحویل نگرفته است.

روابط عمومی وزارت بهداشت به فایننشال تریبون گفت که برنامه‌های تقویت خدمات اورژانس هوایی ایران پیشرفت خوبی داشته است و انتظار می‌رود هلی‌کوپترهای جدید اروپایی در آینده نزدیک به این ناوگان بپیوندند.

در مرداد ماه سال جاری، اصغر فخریه کاشان، معاون وزیر راه و شهرسازی، اعلام کرد که وزارت بهداشت در حال مذاکره برای خرید ۴۵ فروند بالگرد HEMS (اورژانس بالگرد) است و ایران می‌خواهد این بالگرد را وارد ایران ایر کند. قرارداد ایرباس در دسامبر ۲۰۱۶ امضا شد.

اوایل این هفته محمد قادری، رئیس اورژانس هوایی تهران در گفت و گو با خبرنگار FNA، وزارت بهداشت منتظر تحویل هفت دستگاه آمبولانس هوایی طی هفته های آینده است که در تهران مستقر خواهند شد.

در حال حاضر ۲۱ آمبولانس هوایی اورژانس در سراسر ایران در حال فعالیت هستند. Eurocopter EC145 یک هلیکوپتر کاربردی سبک دو موتوره است که توسط Eurocopter توسعه و تولید شده است که در سال ۲۰۱۴ به عنوان هلیکوپتر ایرباس تغییر نام داد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.