۲.۷B دلار در مدت پنج سال در MCI سرمایه گذاری کرد

0

رئیس شرکت مخابرات سیار ایران (معروف به همراه اول) در جلسه مجمع عمومی این شرکت گفت: MCI طی پنج سال گذشته ۱۰۳ تریلیون ریال (۲.۷ میلیارد دلار) سرمایه گذاری جذب کرده است. .

به گزارش ICTNA به نقل از وب سایت خبری فناوری محلی، وحید صدوقی گفت در آخرین سال مالی (منتهی به ۲۰ مارس)، MCI بزرگترین نرخ رشد خود را ثبت کرد.

در سال گذشته “رشد ۲٪ بیش از نرخ سال قبل بود.”

او در یک یادداشت کاملاً خوش بینانه افزود: “شرکت قرار است سرمایه گذاری های خود را در سال های آینده سه برابر کند.”

صدوقی مدعی شد: «MCI در طول دوره [۱۲ ماهه] ۱۲.۴ میلیون سیم‌کارت فروخته است»، این در حالی است که میانگین فروش سالانه شرکت طی پنج سال گذشته ۷۴۰۰۰۰ بوده است.

رئیس شرکت برخی از اطلاعات اولیه را در مورد درآمدهای MCI ارائه کرد، اما با اعداد واقعی سخاوتمندانه عمل نکرد.

به گفته صدوقی، منبع اصلی درآمد این شرکت تاکنون از تماس های صوتی بوده است، «اما MCI در سال مالی گذشته شاهد کاهش تقاضا برای این سرویس بود. اما برای اولین بار در طول دوره خدمات اینترنتی سودآور شد.»

در این نشست گفت: در گذشته خدمات اینترنتی هزینه‌های توسعه و نگهداری را برنمی‌گرداند، اما سال گذشته MCI درآمدهای مثبتی در این حوزه ثبت کرد.

با افزایش تعداد ایرانیان استفاده از تلفن های هوشمند، تقاضا برای خدمات اینترنت همراه در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته است

همچنین تعداد ایرانیان دسترسی به اینترنت در بازه زمانی یک ساله ۱۷.۵ درصد افزایش یافته است که ۵۳.۲ درصد از جمعیت حاضر در وب هستند. تا پایان سال قبل ۴۵.۳ درصد از جمعیت از اینترنت استفاده می کردند.

مدیرعامل به موضوع تماس صوتی تلگرام نیز پرداخت. پیام رسان تلگرام محبوب ترین اپلیکیشن ارتباطی در ایران است. در ۱۳ آوریل، سرویس تماس صوتی تلگرام در ایران راه اندازی شد که ساعاتی بعد توسط قوه قضاییه مسدود شد.

MCI هیچ ارتباطی با مسدود شدن سرویس در ایران ندارد. این تصمیم قوه قضاییه بود.”

ادعای رسمی قوه قضاییه این است که دلیل آن “دلایل امنیتی” بوده است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.