۴۲ پروژه استخراج ایرانی در دستور کار

0

چهل و دو پروژه معدنی فولاد، سنگ آهن، طلا و مس تا پایان سه ماهه اول سال مالی آینده (از ۲۱ مارس ۲۰۱۷) به بهره برداری می رسد. سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت.

مهدی کرباسیان که معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز هست، روز یکشنبه در دومین همایش معادن و صنایع معدنی ایران در تهران این خبر را اعلام کرد.

وی با بیان اینکه ارزش این پروژه ها ۱.۶ میلیارد دلار است، گفت: با استفاده از منابع غیردولتی و سرمایه گذاری خصوصی در حال ساخت هستند.

کرباسیان روز شنبه گفته بود بخش معدن ایران به نزدیک به ۵۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی نیاز دارد.

حدود ۳۰ میلیارد دلار از این رقم باید در صنعت فولاد و بخش‌های پایین دستی و بقیه در صنایع مس، آلومینیوم و سایر صنایع سرمایه‌گذاری شود.

در این همایش دو روزه که با نام IMIS 2016 نیز شناخته می شود، مقامات ارشد دولتی از جمله محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت و ولی الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی ایران حضور داشتند.

به گزارش ایمیدرو، این رویداد با هدف جذب سرمایه گذاری خارجی در بخش معدن داخلی و تقویت همکاری بین شرکت های معدنی داخلی و همتایان بین المللی آنها برگزار شد.

شرکت کنندگان خارجی در این رویداد دو روزه عبارتند از بورکهارد داهمن، مدیر شرکت SMS Group GmbH آلمان. معاون اجرایی Outotec فنلاند، Kalle Harkki؛ الکسی تیوپانوف و مدیرعامل شرکت روسیه JSC EXIAR. دوره قبلی کنفرانس در ماه مه ۲۰۱۵ برگزار شد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.