۶ بانک ایرانی به حراج املاک اضافی تا ژانویه

0

رئیس شرکت فروش دارایی‌های مازاد بانک‌ها با نام مستعار فام اعلام کرد، شش وام‌دهنده ایرانی قصد دارند با برگزاری چهار مزایده از ۲۲ دسامبر تا ۵ ژانویه ۲۰۱۸ خود را از شر املاک مازاد خود خلاص کنند.

به گزارش ایبِنا، حسن یمانی همچنین گفت: بانک رفاه اولین مزایده ای را برگزار می کند که از طریق آن این بانک ۲۲۵ ملک مازاد خود را به ارزش تقریبی یک تریلیون ریال (۲۴.۱۵ میلیون دلار) به فروش می رساند.

همانطور که این مقام مسئول اعلام کرد، برای فروش ۱۸۰ عدد از دارایی های مازاد بانک ملی ایران مزایده دیگری برگزار می شود که در حال حاضر تخمین ارزش این املاک ممکن نیست.

وی افزود: پس از دو مزایده، بانک سپه نیز در نظر دارد ۲۵۰ ملک خود را در سراسر کشور به فروش برساند و ارزش آنها در حال حاضر توسط بانک در حال برآورد است.

شرکت فروش مازاد دارایی بانک ها در سال ۱۳۸۷ با موافقت بانک مرکزی ایران و وزارت امور اقتصادی و دارایی تأسیس شد.

سهام فام که در اختیار ۱۰ بانک است، فقط دارایی های اضافی بانک ها را به حراج می گذارد و فروش سایر مشاغل را پردازش نمی کند.

به گفته یمانی، چهارمین مزایده مجموعه ای خواهد بود که بانک صنعت و معدن، توسعه صادرات ایران و بانک کشاورزی املاک مازاد خود را در یک نوبت به فروش خواهند رساند.

این حراج قرار است قبل از ۵ ژانویه ۲۰۱۸ برگزار شود.

پس از آنکه سرمایه‌گذاری‌های ناموفق آنها در حباب املاک و مستغلات در سال‌های اخیر باعث دردسر زیادی برای آنها شد، از وام‌دهندگان ایرانی خواسته شده است تا فعالیت‌های غیربانکی خود را به حداقل برسانند و از شر املاک مازاد برای جذب سرمایه خلاص شوند.

همانطور که مسعود کرباسیان، وزیر اقتصاد بیش از یک ماه پیش گفته بود، بانک ها حدود هشت ماه – تا پایان سومین ماه سال مالی آینده در خرداد – فرصت دارند تا به فعالیت های غیربانکی خود پایان دهند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.