ATR در مورد ادامه تجارت ایرانی امیدوار است

0

سازنده منطقه ای توربوپراپ ATR امیدوار است که بدتر شدن روابط بین دولت ایالات متحده و ایران مانع روابط تجاری آن با تهران نشود.

ATR در سال ۲۰۱۷ هشت فروند هواپیما به ایران ایر تحویل داد و قصد دارد تا ۱۲ فروند دیگر را تا پایان سال جاری تحویل دهد تا بخشی از تلاش ایران برای جایگزینی ناوگان هوایی غیرنظامی قدیمی خود باشد.

ATWOnline گزارش داد که این سازنده فرانسوی-ایتالیایی سفارش ایران ایر خود را پس از لغو تحریم های غرب در ازای عقب نشینی ایران از برنامه هسته ای خود به دست آورد.

نارضایتی دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از این توافق، که اخیراً شاهد اعمال تحریم های جدید واشنگتن علیه این کشور خاورمیانه بود، به طور بالقوه ادامه عرضه هواپیماهای غربی به ایران را در معرض خطر قرار می دهد، اما کریستین شرر، مدیر عامل ATR امیدوار است که ATR مجاز به انجام این کار باشد. به همکاری با تهران ادامه دهید.

ایران ایر از ATR های جدید برای احیای مسیرهای داخلی استفاده می کند.

شرر گفت که این توسعه منطقه ای برای آنها بسیار قدرتمند است و صراحتاً از جنبه ژئوپلیتیکی و امنیتی بسیار خوشایند است.

او گفت: «بنابراین ما در ATR امیدواریم که فرصت‌های تجاری ما با ایرانی‌ها بدون چالش باقی بماند.

“هیچ ابزار قدرتمندتر از ارتباطات برای رهایی اقتصادی وجود ندارد.”

رئیس ATR در مراسم اعلام نتایج سالانه سازنده توربوپراپ در تولوز گفت: «زمانی که تحویل گرفتن را آغاز کردند، متوجه شدند که می‌توانند این هواپیماها را بسیار بیشتر از همتایان خود پرواز کنند زیرا جدید و قابل اعتماد بودند و در واقع کار می‌کردند. ”

یکی از موانعی که باید بر آن غلبه کرد، آموزش خلبانان ایرانی کافی در هواپیمای جدید بود، بنابراین ATR تعدادی از مربیان را برای پرواز با همتایان ایرانی خود از ابتدای عملیات برای کمک و ارائه برخی آموزش های حین کار، اعزام کرد.

شرر افزود که آموزش در هند نیز به یک مسئله تبدیل شده است.

در آنجا، اپراتورها برای پیدا کردن خلبان برای شبکه های منطقه ای که به سرعت در حال گسترش هستند، مشکل دارند. یک ابتکار دولتی، به اصطلاح طرح اتصال منطقه ای، این رشد را تحریک می کند.

شرر توضیح داد، اما مقام هوانوردی غیرنظامی هند، اداره کل هوانوردی غیرنظامی، “نظارت دقیقی بر هجوم خلبانان جدید انجام می دهد.”

برای واجد شرایط بودن، یک خلبان خارجی به یک پروسه چند ماهه برای دریافت ویزا نیاز دارد و باید تحت بررسی های بهداشتی قرار گیرد.

شرر گفت: “به طور کلی، بازار منطقه ای با کمبود آزمایشی، هم از نظر نامزدها و هم از نظر قابلیت های آموزشی مواجه است.”

ATR با سرمایه گذاری در شبیه سازها به این مشکل رسیدگی می کند.

دو دستگاه متعلق به ATR امسال به شبکه موجود اضافه خواهد شد. یکی در اروپا، دیگری در ایالات متحده یا آسیا واقع خواهد شد.

در ژاپن، JAL دستور نصب شبیه ساز را در این کشور داده است. در تایوان، یکی دیگر قرار است توسط Ansett اداره شود.

شرر در ماه نوامبر در حاشیه نمایشگاه هوایی دبی ۲۰۱۷ گفت: «علیرغم عدم قطعیت‌ها در مورد توافق هسته‌ای ایران پس از اظهارات دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور [ایالات متحده]، برنامه تحویل ما به ایران ایر بدون تغییر باقی می‌ماند.

ایران برای ATR بسیار مناسب است، زیرا شهرهای کوچک و متوسط ​​زیادی وجود دارند که قلمروی برای باز کردن دارند. به موازات ایران ایر، شرکت هواپیمایی آسمان اپراتور ATR 42 است و در حال بحث هستیم که این شرکت به ATR 72 تبدیل شود.

اعداد “۷۲” و “۴۲” از پیکربندی استاندارد صندلی هواپیما در پیکربندی حمل مسافر گرفته شده است که می تواند به ترتیب ۷۲-۷۸ و ۴۰-۵۲ مسافر را در خود جای دهد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.