Azim Khodro اولین وسیله نقلیه JV خود را نشان می دهد

0

عظیم خودرو، یک گروه کارگزاری داخلی خودرو، یکی از بزرگترین خودروهای شاسی بلند چینی در بازار را رونمایی کرد.

این خودرو که Foton Sauvana نامیده می شود (با فوتون ساوانا اشتباه نشود)، توسط عظیم خودرو تولید خواهد شد و اولین حرکت این شرکت فراتر از دلالی خودرو خواهد بود.

این خودرو این هفته در نمایشگاه خودرو مشهد با استقبال گرم خریداران در شهر حرم شمال شرق رونمایی شد.

وب سایت خودرو نویس گزارش داد که بابک وطن خواه، مدیر تولید این شرکت، گفت که این غول چینی “تا پایان سال مالی جاری (مارس ۲۰۱۸) به صورت داخلی تولید خواهد شد.

این شرکت ظرفیت تولید ۳۰۰۰۰ دستگاه در سال را دارد که نیمی از آن Sauvana خواهد بود.

به گزارش وطن خواه، عظیم خودرو این خودرو را با موتور ۲.۰ لیتری توربوشارژ ۴ سیلندر ۲۲۰ اسب بخاری همراه با گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک و دستی عرضه خواهد کرد.

این خودرو بر اساس آپشن ها بین ۱.۳۵ تا ۱.۶ میلیارد ریال (۳۵۵۰۰ تا ۴۲۰۰۰ دلار) قیمت خواهد داشت و می تواند به عنوان رقیب اصلی تویوتا فورچونر در نظر گرفته شود که هم اکنون در بازار داخلی موجود است.

عظیم خودرو در جولای ۲۰۱۶ ۷۰ درصد از سهام زاگرس خودرو را خریداری کرد و یک جوینت ونچر جدید با این شرکت خودروسازی ایجاد کرد.

زاگرس خودرو که قبلاً کیت‌های کامل شکسته‌شده مدل‌های پروتون را تولید می‌کرد، پس از خرید اکثریت این شرکت، مابقی قراردادهای خدمات را به عظیم واگذار کرد.

زاگرس قدیمی‌تر که قبلاً مدل‌های Proton Gen-2 و Impian را قبل از تحریم‌های ایران در سال ۲۰۱۱ تولید می‌کرد، از کاهش عمومی تقاضای خودرو در سال‌های اخیر رنج برده است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.