BMI لاغری پایین

0

معاون لجستیک BMI اعلام کرد: بانک ملی ایران قرار است به تدریج دارایی های مازاد خود را به ارزش ۲۷ تریلیون ریال (۷۱۴ میلیون دلار) پس از رفع موانع قانونی کنار بگذارد.

عباس شفیعی همچنین گفت: در سه سال گذشته، BMI دارایی های مازادی به ارزش حدود ۴.۴ تریلیون ریال (۱۱۶ میلیون دلار) فروخته است.

وی افزود که به دلیل رکود حاکم در بازار املاک، این طرح با مشکلاتی روبرو شده است اما “در مقایسه با سایر وام دهندگان، BMI رکورد بهتری داشته است”.

از وام‌دهندگان ایرانی خواسته شده است که فعالیت‌های غیربانکی خود را به حداقل برسانند و دارایی‌های مازاد را برای افزایش سرمایه بفروشند، زیرا سرمایه‌گذاری‌های ناموفق آنها در بازار املاک و مستغلات در سال‌های اخیر باعث دردسر زیادی برای آنها شده است.

به گفته ولی‌الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی، بخش زیادی از دارایی‌های بانکی در قالب‌های NPL، سرمایه‌گذاری غیربانکی، سرمایه‌گذاری غیر اعتباری در ملک و معوقات دولتی مسدود شده است.

شرکتی به نام فام در سال ۲۰۰۸ توسط دولت برای کمک به بانک ها در فروش املاک مازاد خود تأسیس شد. این توافق حاصل توافق بین سیستم بانکی و وزارت امور اقتصادی و دارایی است.

فام در سال مالی منتهی به مارس ۲۰۱۶، ۱۲۰ ملک به ارزش ۵۰۰ میلیارد ریال (۱۳.۲ میلیون دلار) فروخت.

BMI همچنین بخشی از شمش خود را در حراجی که شامل نسخه محدودی از سکه‌های طلای بهار آزادی بود به عنوان بخشی از تلاش برای فروش دارایی‌های ناخواسته خود فروخت.

شفیعی به فروش املاک صنعتی و تجاری توقیف شده به عنوان یک موضوع عمده اشاره کرد.

او گفت: “صاحب این املاک برای سرمایه گذاری های اقتصادی وام گرفت اما سپس بدهی خود را نپرداخت.”

شفیعی خاطرنشان کرد: در راستای اقتصاد مقاومتی – مفهومی که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب برای کاهش وابستگی به نفت و ارتقای بخش تولید داخلی مطرح کردند – BMI آماده است این املاک را به صاحبان آن اجاره دهد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.