Byd S6 چین به جاده های ایران

0

ارائه شده توسط Karmania – یک شرکت خودروسازی محلی و نماینده رسمی BYD چین – خودروی اسپرت S6 در ماه ژوئن به جاده‌های ایران می‌آید.

در ابتدا قرار بود واحدهای پیش فروش شده این مدل در ماه اکتبر تحویل داده شوند. به گفته وب سایت خودروی محلی اسب بخار، اولین واحدهای S6 در هفته های آینده تحویل خواهند شد.

خودروسازان چینی در حال حاضر سهم ناچیزی از بازار ایران دارند که احتمالاً در سال های آینده بیشتر کاهش خواهد یافت.

در طول سال‌های تحریم‌های آمریکا – با استفاده از غیبت صنایع خودروسازی فرانسه و کره در ایران – خودروسازان چینی به ایران سرازیر شدند و سهمی از بازار داخلی را به خود اختصاص دادند. با این حال، کیفیت پایین خودروهای چینی و خدمات پس از فروش ناکافی زیرمجموعه – ارائه شده توسط برخی از شرکای محلی آنها – مانع از تلاش شرکت های چینی شد.

با لغو تحریم ها، شرکای قدیمی خودروسازی ایران در حال امضای قراردادها و تجدید روابط صنعتی قدیمی هستند. خودروهای چینی تاکنون توانسته اند به سهم اندک خود در بازار خودرو ایران بچسبند.

این شاسی بلند ۹۸۷ میلیون ریال (۲۶۳۲۰ دلار) قیمت دارد. این شرکت در حال حاضر ۱۰ میلیون ریال تخفیف (۲۷۰ دلار) و یک سال بیمه رایگان ارائه می دهد، تقریباً تمام خودروسازان خارجی که در ایران می فروشند.

این شرکت این مدل را از طریق چندین طرح فروش با پیش پرداخت های مختلف از ۶۰ تا ۴۹۰ میلیون ریال (۱۶۰۰ تا ۱۳۰۰۰ دلار) عرضه می کند.

طبق وب سایت شرکت خودروسازی کارمانیا (نماینده رسمی)، این مدل در یک برنامه ارزیابی ایمنی خودروهای چینی، C-NCAP، رتبه پنج ستاره ایمنی را کسب کرده است.

BYD S6 برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ در نمایشگاه خودروی گوانگژو در چین معرفی شد و سپس در سال ۲۰۱۱ به بازار محلی چین راه پیدا کرد.

به لطف طراحی محبوب و ویژگی های داخلی، خوب عمل کرد. ویژگی هایی مانند کلاستر گیج TFT، پنل ویدئوی دیجیتال داخلی و کنترل از راه دور آن را در بین رقبا متمایز کرده است.

اگرچه طراحی S6 ممکن است جذاب ترین نباشد، اما مزایای بسیاری را ارائه می دهد که خریداران شاسی بلند ایرانی به دنبال آن هستند.

موتورهای آشنای میتسوبیشی آن به خریداران امکان انتخاب سه گزینه موتور و سه جعبه دنده را می دهد. صندلی‌های پنج نفره استاندارد است و صندلی‌های عقب تا می‌شوند و فضای بیشتری برای چمدان ایجاد می‌کند.

 واگن خانوادگی تمام الکتریکی

این شرکت همچنین قصد دارد BYD E6 را که یک واگن تمام برقی خانوادگی است در اواخر سال در ایران عرضه کند. BYD در سال‌های اخیر مترادف با پیشرو بودن در بازار خودروهای برقی چین شده است و ورود آن به ایران احتمالاً سروصدای بزرگی به همراه خواهد داشت.

به گزارش Electric Vehicle News، بسته باتری ۶۰ کیلووات ساعتی تا ۱۸۶ مایل در ۳۰۰ کیلومتر برد رانندگی در هر بار شارژ ارائه می‌کند و انتظار می‌رفت باتری بزرگ‌تری داشته باشد که به آن اجازه می‌دهد ۲۵۰ مایل/۴۰۰ کیلومتر بین شارژ انجام دهد.

BYD E6 باتری ۶۰ کیلووات ساعتی خود را به ۸۲ کیلووات ساعت افزایش می‌دهد و وزن آن را حدود ۱۰۰ کیلوگرم در هر ۲۲۰ پوند افزایش می‌دهد، اما تقریباً ۱۱۰ کیلومتر مسافت پیموده شده در هر بار شارژ اضافه می‌کند.

این خودروساز ادعا می کند که چگالی انرژی ۱۵۰ کیلووات ساعت است. قیمت چنین وسیله نقلیه ای در ایالات متحده ۴۸۳۵۰ دلار (۱.۶ میلیارد ریال) است.

علاوه بر این، کارمانیا قرار است سدان دیگری به نام BYD F3 New را عرضه کند. در نگاه اول، این خودروی ساخت چین شبیه ترکیبی از هوندا آکورد و تویوتا کرولا با نشانه هایی از برندهای دیگر به نظر می رسد، اما گزارش های کلی از بازارهای دیگر اذعان دارند که ساخت خودرو از کیفیت مناسبی برخوردار است. همچنین با دریافت ۴ ستاره در تست تصادف Euro-NCAP امتیاز خوبی کسب می کند.

F3 از یک موتور ۱.۶ لیتری میتسوبیشی استفاده می کند که به گیربکس ۵ سرعته دستی میتسوبیشی متصل است. فضای داخلی آن کپی از آخرین نسل تویوتا کرولا است، اما با سطوح نرم‌تر.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.