Chery Arrizo 5e EV با شارژ ۴۰۰ کیلومتر انجام می دهد

0

خودروی الکتریکی جدید Arrizo 5e چری که بر پایه سدان بنزینی Arrizo 5 ساخته شده است، طبق گفته این شرکت، پس از نمایش ماه گذشته خود در نمایشگاه خودرو شانگهای، می تواند ۴۱۰ کیلومتر را طی کند.

گزارش های مربوط به خودرو از Car News China در تاریخ ۴ مه در مورد این خودرو گفته شده است که فضای داخلی خودرو با نسخه گازی خودرو (که قبلاً در ایران عرضه شده است) تفاوتی ندارد.

با این حال، برخلاف نسخه بنزینی، به نظر می رسد EV جدید به طور کامل با یک سری باتری کار کند، همانطور که در تصاویر وب سایت پکن نشان داده شده است.

چری مشخص نکرده است که آیا برد چشمگیر با استاندارد NEDC اروپا یا استاندارد EPA آمریکا اندازه گیری می شود، اما به طور کلی تولید کنندگان چینی از NEDC برای اندازه گیری برد خودروهای الکتریکی خود استفاده می کنند.

قدرت از یک موتور الکتریکی با ۱۲۲ اسب بخار و ۲۷۶ نانومتر تامین می شود. حداکثر سرعت ۱۵۲ کیلومتر در ساعت است. ۳۰ دقیقه با شارژر سریع طول می کشد تا باتری تا ۸۰% شارژ شود.

چری زمان شارژ ۲۲۰ ولت را فاش نکرد. انتظار می‌رود قیمت Chery Arrizo 5e با احتساب یارانه‌ها، حدود ۱۰۰،۰۰۰ یوان (۱۶،۰۰۰ یورو) باشد.

فایننشال تریبون با چری در ایران تماس گرفت تا ببیند آیا این خودرو به خیابان های پر از دود تهران می آید یا خیر. سخنگوی تیم روابط عمومی این شرکت گفت، نماینده محلی هنوز تصمیم نگرفته است که خودرو را به ایران بیاورد یا خیر.

تاریخ عرضه این خودرو در بازار چین نیز اعلام نشده است.

خودروی الکتریکی دیگر تولید شده توسط این شرکت، چری QQ EV، بر اساس خودروی بنزینی همان پلت فرم نیز به زودی در بازار چین عرضه خواهد شد.

این شرکت چینی تاکنون هیچ اظهارنظری در مورد اینکه آیا این خودرو را به ایران خواهد آورد یا خیر، نکرده است.

این شرکت در حال حاضر در حال ایجاد خط مونتاژ رباتیک جدید در شهر بم در استان کرمان در جنوب ایران است تا تولید خودرو در کشور را افزایش دهد.

این شرکت قبلاً اعلام کرده بود که در سال ۲۰۱۸ بیش از ۱۰۰۰۰۰ خودرو در این تاسیسات خواهد ساخت.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.