Donya-e-eqtesad وب سایت داده های بازار را راه اندازی می کند

0

شرکت رسانه ای دنیای اقتصاد مستقر در تهران روز یکشنبه سرویس اطلاع رسانی بازار سهام را با نام دنیای بورس راه اندازی کرد. علی رضا بختیاری، مالک و مدیر عامل گروه رسانه ای، گفت که این سرویس جدید در راستای سیاست اعلامی وی برای کمک به “ارتقای بازار آزاد، رقابت و باز بودن” است.

وی در مورد تیمی که سایت بورس را تغذیه می‌کند، گفت: «وظیفه آنها بر گسترش و افزایش شفافیت و اطلاعات در بازار سرمایه است.

وب سایت به آدرس www.donyayebourse.com تجزیه و تحلیل و اخبار مربوط به شرکت ها، صنعت و اقتصاد کلان را از داده های تجاری گرفته تا جلسات توجیهی شرکت ارائه می دهد. داده ها، اخبار و ارقام را هم شامل داده های کیفی و هم کمی می کند. این سرویس که نام آن به معنای واقعی کلمه به معنای «دنیای بورس» است، با هدف ارائه اطلاعات حیاتی به بازیگران بازار اوراق بهادار به صورت آنی است. به صورت کامل پرداخت می شود و فقط به زبان فارسی ارائه می شود. هزینه اشتراک سالانه ۳۰۰ دلار به نرخ ارز بازار برای یک کاربر است.

بیژن بهمن نژاد، رئیس میز بازار دنیای اقتصاد گفت: این وب سایت اطلاعاتی درباره سهام، ارز، مسکن، اوراق قرضه و کالاها از جمله نفت خام و طلا ارائه می دهد.

وی گفت: ۱۵ تا ۲۰ مقاله در مورد اقتصاد جهانی ارائه خواهیم کرد، زیرا نیمی از بازار ایران متاثر از رویدادهای جهانی است و در این زمینه خلاء وجود دارد.

دارای بخش نظرسنجی است که در آن سرمایه گذاران و تحلیلگران روند بعدی بازار را هر هفته پیش بینی می کنند. این ویژگی بر اساس سرویس مشابه ارائه شده توسط Kitco.com، یک وب سایت مشهور جهانی در زمینه فلزات گرانبها، است.

  آخرین سرمایه گذاری

دنیای بورس جدیدترین سرمایه گذاری است که توسط بختیاری، مدیر عامل روزنامه دنیای اقتصاد، پرخواننده ترین روزنامه اقتصادی فارسی زبان ایران که در ۱۵ سال گذشته منتشر می شود، راه اندازی شده است. او همچنین مدیر عامل فایننشال تریبون است. بختیاری در سال های اخیر شروع به گسترش شرکت رسانه ای خود کرده است. در حال حاضر گروه رسانه ای او شامل هفته نامه تجارت فردا است که در شماره ۲۰۵، سایت اقتصاد نیوز، پژوهشکده دنیای اقتصاد و انتشارات دنیای اقتصاد.

دنیای بورس توسط دنیای اقتصاد، بورس رایان و شرکت مدیریت فناوری بورس اوراق بهادار تهران شریک است.

رایان بورس اپراتور codal.ir است که شرکت های بورسی برای درج اطلاعات و اطلاعیه های خود از آن استفاده می کنند. شرکت مدیریت فناوری بورس اوراق بهادار تهران زیرساخت داده‌های بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران را اجرا می‌کند و در عین حال داده‌های قیمت‌گذاری و معاملاتی را در مورد بازارها و اوراق بهادار پذیرفته شده آنها ارائه می‌کند.

شاپور محمدی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، حسین عبده تبریزی عضو شورای عالی بورس، حسن قالیباف اصل مدیرعامل بورس اوراق بهادار و حامد سلطانی نژاد مدیر عامل بورس کالای ایران روز یکشنبه در مراسم افتتاح این سایت حضور داشتند. همه آنها امیدوار بودند که «دنیای بورس» به جایگزینی اطلاعات نادرست و شایعات در کانال‌های رسانه‌های اجتماعی، که در سال‌های اخیر ارزش زیادی پیدا کرده است، با اخبار و اطلاعات واقعی مبتنی بر اقتصاد کمک کند.

سلطانی نژاد خواستار افزایش همکاری با این شرکت رسانه ای برای کمک به تبدیل IME به یک موسسه بزرگ ملی شد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.