EDBI در حال مذاکره در مورد خطوط اعتباری چینی و چینی

0

بانک توسعه صادرات ایران اعلام کرد که علاوه بر خطوط اعتباری مورد توافق قبلی، بانک وی در حال مذاکره با یک وام دهنده روسی و دو بانک چینی است.

به گزارش ایرنا، علی صالح آبادی همچنین گفت: ما موفق شدیم با کره جنوبی، چین و اتریش قراردادهای مالی و ریفاینانس امضا کنیم و همچنین در حال دستیابی به توافق با یک بانک روسی برای خطوط اعتباری جدید هستیم.

وی خاطرنشان کرد که علاوه بر بانک های چینی قبلی که خطوط اعتباری به EDBI اعطا کرده بودند، این بانک در حال مذاکره با دو بانک دیگر در این کشور آسیایی برای دریافت وجوه بیشتر است.

در سپتامبر ۲۰۱۷، قراردادی بین CITIC Trust چین و پنج بانک ایرانی در مقر CITIC Group در پکن امضا شد که بر اساس آن، شرکت چینی ۱۰ میلیارد دلار خط اعتباری را برای حمایت از پروژه‌های ایران تمدید خواهد کرد.

در همان زمان، قرارداد مالی دیگری به ارزش ۱۵ میلیارد یورو با بانک توسعه چین برای تامین مالی پروژه های ساخت و ساز و تولید امضا شد.

رئیس EDBI خاطرنشان کرد که بانک وی قصد دارد دارایی های مسدود شده ایران را در خارج از کشور پس بگیرد که این اتفاق در سال های تحریم رخ داد و خوشبختانه این بانک موفق به بازگرداندن منابع از کوبا، سریلانکا و تاجیکستان شده است.

صندوق توسعه ملی ایران ۷ تریلیون ریال (۱۷۲.۸ میلیون دلار) اعتبار به EDBI اختصاص داده است تا در سال مالی جاری (شروع از ۳۰ اسفند) به عنوان وام صادراتی پرداخت شود. این در حالی است که در ۶ ماهه نخست سال مالی جاری در مجموع ۳۰ تریلیون ریال (۷۴۰.۷ میلیون دلار) وام صادراتی اختصاص داده ایم.

صالح آبادی خاطرنشان کرد: علاوه بر کشورهای بزرگ اروپایی و آسیای شرقی، برقراری روابط بانکی خبرنگاری با کشورهای آفریقایی نیز در رأس برنامه امسال EDBI قرار دارد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.