ESCO خط تولید ریلی را افتتاح می کند

0

شرکت ذوب آهن اصفهان قرار است خط تولید ریلی خود را امروز به طور رسمی راه اندازی کند.

به گزارش بورس پرس، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور قرار است از این شرکت دولتی بازدید و پروژه طولانی مدتی که افتتاح آن چندین بار به تعویق افتاده است را افتتاح کند.

ESCO روز سه شنبه قراردادی را با راه آهن جمهوری اسلامی ایران برای تولید ۴۰ هزار تن ریل U33 امضا کرد که قرار است ۱۰ هزار تن از آن تا پایان سال جاری (اسفند ۱۳۹۶) تحویل داده شود.

ریل U33 از سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت پشتیبانی می کند.

ESCO می‌گوید تولید ریل UIC66 که برای قطارهای پرسرعت استفاده می‌شود نیز جزو برنامه‌های آینده آن است.

وزارتخانه های صنایع و راه و همچنین ECSO دو سال پیش برای توسعه به اصطلاح “پروژه راه آهن ملی” برای کاهش وابستگی به ریل های وارداتی با یکدیگر همکاری کردند.

این پروژه اما به دلیل رکود در بازار داخلی فولاد، کمبود نقدینگی ESCO و امتناع IRIR از پیش خرید ریل فولادی به تعویق افتاد.

برنامه‌های اولیه برای تولید ریل داخلی به ۱۰ سال قبل بازمی‌گردد، زمانی که دولت سابق قرارداد واردات ۱۰۰۰۰۰ تن ریل از اسپانیا را خنثی کرد، با این استدلال که واردات باید محدود شود تا تقاضا از طریق تولیدکنندگان داخلی تامین شود.

این شرکت مستقر در اصفهان در حال شرط‌بندی برای راه‌اندازی این پروژه است و به دنبال افزایش ۳۲۲ درصدی سرمایه خود در بورس اوراق بهادار تهران به حدود ۹۲۵ میلیون دلار از طریق تجدید ارزیابی دارایی‌ها است.

برنامه‌های تولید داخلی در حالی انجام می‌شود که ترکیه، هند و چین به دنبال افزایش سهم خود در بازار ریلی ایران هستند.

کاردمیر، تولیدکننده فولاد ترکیه، اخیراً ۱۰ هزار تن ریل را به عنوان بخشی از قرارداد ۸۰ میلیون یورویی برای صادرات ۱۴۰ هزار تن ریل به ایران ارسال کرده است. این شرکت می گوید که در حال حاضر ۴۰۰۰۰ تن ریل طبق قرارداد تولید کرده است.

در ماه اوت، شرکت فولاد و انرژی مستقر در دهلی نو، Jindal Steel and Power Limited، اولین محموله ۱۷۰۰ تنی ریل از مجموع سفارش ۱۵۰۰۰۰ تنی را به ایران ارسال کرد.

طبق اعلام گمرک جمهوری اسلامی ایران، چین در شش ماهه نخست سال جاری (از ۲۹ اسفندماه) ۴۰ هزار تن ریل به ایران صادر کرده است.

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی گفت: ایران تا سال ۲۰۲۱ به ۱۵۰۰ کیلومتر خط آهن نیاز دارد که برای آن به ۱.۸ میلیون تن ریل نیاز دارد.

برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی ایران (۱۳۹۵-۱۳۹۵) از جمله بر لزوم توسعه شبکه حمل و نقل ریلی تاکید دارد.

راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران می‌گوید ایران به طور متوسط ​​سالانه به ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تن ریل نیاز دارد تا نیازهای این بخش مهم حمل‌ونقل را برآورده کند.

برنامه چشم انداز ۲۰ ساله (۲۰۰۵-۲۵) تصریح می کند که تعداد مسافرانی که از حمل و نقل ریلی استفاده می کنند از ۲۵ میلیون فعلی به ۶۵ میلیون در سال افزایش خواهد یافت.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.