Gemini گوگل از تصاویر چین در میان واکنش های ضد “بیداری” انتقاد کرد

0

تایپه، تایوان – همانطور که گوگل خود را درگیر یک واکنش ضد “بیدار شدن” می بیند. بی میلی مدل هوش مصنوعی جمینی برای به تصویر کشیدن افراد سفیدپوست، این غول فناوری با انتقادهای بیشتری در مورد مدیریت چت بات با موضوعات حساس در چین مواجه است.

کاربران Gemini در این هفته گزارش دادند که به‌روزرسانی Google Bard در هنگام ارائه تصاویری از رویدادهایی مانند قتل عام میدان تیان‌آن‌من در سال ۱۹۸۹ و تظاهرات دموکراسی‌خواهانه در هنگ کنگ در سال ۲۰۱۹، نتوانست تصاویری نماینده ایجاد کند.

روز پنجشنبه، کاربر X Yacine، مهندس سابق نرم‌افزار سابق Stripe، تصویری از Gemini منتشر کرد که به کاربر می‌گفت نمی‌تواند «تصویری از یک مرد در میدان تیان‌آن‌من در سال ۱۹۸۹» ایجاد کند – که اشاره‌ای به تصویر نمادین دارد. معترضی که مسیر یک تانک چینی را مسدود کرده است – به دلیل “سیاست ایمنی” آن.

استفان ال میلر، یک مفسر محافظه‌کار در ایالات متحده، تصویری را در X به اشتراک گذاشت که ادعا می‌کند جمینی می‌گوید به دلیل ماهیت تاریخی «حساس و پیچیده» نمی‌تواند «پرتره‌ای از آنچه در میدان تیان‌آن‌من اتفاق افتاد» ایجاد کند. رویداد.

بر اساس اسکرین شات به اشتراک گذاشته شده توسط جمینی، «نگاه کردن به این موضوع با احترام و دقت مهم است، و من نمی‌توانم مطمئن شوم که تصویری که توسط من ایجاد می‌شود، به اندازه کافی جزئیات و گرانی موقعیت را به تصویر می‌کشد. میلر.

به نظر می‌رسد برخی محدودیت‌های مربوط به چین فراتر از تصاویر هستند.

کندی وونگ، دانشجوی دکترای دانشگاه کالیفرنیا، گفت که جمینی از ترجمه تعدادی از عبارات چینی که توسط پکن غیرقانونی یا حساس تلقی می شدند، از جمله “هنگ کنگ، انقلاب زمانه ما را آزاد کنید” و “چین” به انگلیسی خودداری کرده است. یک دولت استبدادی است.

وونگ در X با اشاره به اینکه ChatGPT OpenAI توانست درخواست را پردازش کند، گفت: «به دلایلی، هوش مصنوعی نمی‌تواند درخواست را پردازش کند، با استناد به سیاست امنیتی خود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.