GM فرمان را رها می کند و کنترل راننده ربات را می دهد

0

در سال آینده، شرکت جنرال موتورز دیگر نیازی به یک مهندس در صندلی جلو که از مغز روباتی که شورلت بولت خودران خود را کنترل می کند، نگهداری کند، نخواهد داشت. فرمان و پدال‌ها از بین می‌روند و کنترل کامل را به دستگاه می‌دهند.

هنگامی که جنرال موتورز آزمایش سدان الکتریکی خودران خود را در ناوگان سواری مشترک سانفرانسیسکو آغاز می کند، احتمالاً اولین خودروی آماده تولید در جاده ها خواهد بود که ابزاری برای کنترل انسان به عهده می گیرد. بلومبرگ گزارش داد که این اولین نشانه از سوی یک خودروساز بزرگ است که نشان می دهد مهندسان به اندازه کافی به خودروهای خودران اعتماد دارند و به آنها اجازه می دهند واقعاً این کار را انجام دهند.

Kyle Vogt مدیر اجرایی Cruise Automation می‌گوید که چیزی که واقعاً در مورد این حرکت خاص است این است که خودروی روبو جنرال موتورز اولین وسیله نقلیه بدون فرمان و پدال است. Cruise Automation یک شرکت مستقر در سانفرانسیسکو است که در حال توسعه نرم افزار برای وسایل نقلیه خودران جنرال موتورز است.

پس از اعلام برنامه جنرال موتورز، سهام این شرکت تا ۱.۱% افزایش یافت.

جنرال موتورز این خودروها را در یک دسته آزمایشی برای برنامه اشتراک سواری از سال ۲۰۱۹ اجرا خواهد کرد و آنها بدون شبکه ایمنی نخواهند بود. این خودروها در یک مسیر ثابت که توسط سیستم نقشه‌برداری آنها کنترل می‌شود، حرکت خواهند کرد و خودروساز مستقر در دیترویت در حال درخواست مجوز فدرال برای اجرای خودروهای آزمایشی بدون راننده است.

آزمایش جنرال موتورز گامی مهم به جلو برای خودروهای خودران خواهد بود. این خودروساز و شرکت‌هایی از جمله واحد Waymo متعلق به آلفابت و استارت‌آپ Zoox، خودروهایی را به نمایش گذاشته‌اند که می‌توانند با اصطلاح استقلال سطح ۴ رانندگی کنند. همانطور که توسط انجمن مهندسان خودرو تعریف شده است، خودروها در آن سطح می توانند بدون دخالت انسان، اما فقط در مناطق جغرافیایی خاصی رانندگی کنند.

جنرال موتورز، زوکس، وایمو و دیگران همگی خودروهای سطح ۴ را آزمایش کرده‌اند، اما معمولاً با راننده‌ای که همچنان در فرمان است، در صورتی که سیستم به درستی کار نمی‌کند، مسئولیت را بر عهده بگیرد. گیل پرت، مدیر عامل موسسه تحقیقاتی تویوتا در شرکت تویوتا گفت: حذف راننده واقعاً این فناوری را آزمایش می کند. او هفته گذشته گفت: «اگر فناوری سطح ۴ را با راننده آزمایش می کنید، واقعاً آن را در سطح ۴ آزمایش نمی کنید.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.