Google در لباس حریم خصوصی انگلستان تا ۴.۳B دلار از دست می دهد

0

گوگل روز دوشنبه در دادگاهی در بریتانیا حاضر شد تا علیه یک پرونده حفظ حریم خصوصی که می تواند منجر به پرداخت ۴.۳ میلیارد دلار غول جستجو در صورت ضرر شود، استدلال کند.

به گزارش CNET، گروه Google You Owe Us، به نمایندگی از ۴.۴ میلیون کاربر آیفون در بریتانیا، در ماه ژوئیه شکایتی را به اتهام نقض حریم خصوصی آنها از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲ از طریق “راهکار سافاری” تنظیم کرد.

در حالی که دستگاه‌های iOS اپل تنظیمات حریم خصوصی پیش‌فرض را در مرورگر سافاری خود دارند، طبق ادعای‌ها، گوگل توانست آن را دور بزند و داده‌های مرورگر را بدون رضایت افراد جمع‌آوری کند. این راه حل برای اولین بار در سال ۲۰۱۲ توسط یک محقق دانشگاه استنفورد کشف شد.

گوگل در سال ۲۰۱۳ با پرداخت ۱۷ میلیون دلار به ۳۷ ایالت آمریکا و واشنگتن دی سی موافقت کرد. این شرکت همچنین با پرداخت ۲۲.۵ میلیون دلار جریمه از کمیسیون تجارت فدرال به دلیل روش ردیابی داده موافقت کرد.

گوگل و گروه حریم خصوصی روز دوشنبه برای اولین بار در دادگاه ملاقات کردند و اسناد دادگاه نشان داد که میلیون ها کاربر آسیب دیده آیفون در بریتانیا می توانند هر کدام حدود ۱۰۰۰ دلار دریافت کنند.

این شرکت روز دوشنبه در دادگاه استدلال کرد که این پرونده باید رد شود و گفت هیچ راهی برای تأیید اینکه آیا شخصی تحت تأثیر راه حل سافاری قرار گرفته است وجود ندارد.

تام پرایس، مدیر ارتباطات گوگل در بریتانیا در بیانیه ای گفت: «حریم خصوصی و امنیت کاربران ما برای ما بسیار مهم است. این پرونده مربوط به رویدادهایی است که بیش از شش سال پیش رخ داده است و ما در آن زمان به آنها پرداخته ایم. ما معتقدیم که هیچ ارزشی ندارد و باید رد شود.”

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.