Google و Tencent با اشتراک گذاری پتنت ها در میان فشار چین موافقت کردند

0

Google و Tencent Holdings Ltd. متعلق به آلفابت توافق کرده‌اند که پتنت‌هایی را که طیف وسیعی از محصولات و فناوری‌ها را پوشش می‌دهند، به اشتراک بگذارند، که نشان‌دهنده اتحاد بین دو تا از بزرگترین شرکت‌های جهان است.

قرارداد مجوز متقابل با درک این موضوع همراه است که غول جستجو و Tencent – به ترتیب دومین و پنجمین شرکت بزرگ جهان – در توسعه فناوری‌های آینده با یکدیگر همکاری خواهند کرد. بلومبرگ گزارش داد که این توافق ممکن است تجارت شرکت آمریکایی در چین را هموار کند و در عین حال به فشار Tencent برای گسترش فراتر از موقعیت غالب خود در سرزمین اصلی کمک کند.

این قرارداد یک توافق صنعتی معمولی بین شرکت‌ها است که برای به حداقل رساندن نقض حق اختراع طراحی شده است، با شرکت آمریکایی که قراردادهای مشابهی را با شرکت سامسونگ الکترونیک و دیگران امضا می‌کند.

مهم است که گوگل پس از خروج موثر موتور جستجوی خود از این کشور در سال 2010 با پایان دادن به خودسانسوری، با بزرگترین شرکت چینی پیوند خورده است. در حالی که بسیاری از خدمات آن مسدود هستند، این شرکت آمریکایی در حال بازسازی حضور خود در دومین اقتصاد بزرگ جهان با به اشتراک گذاشتن ابزارهای نرم افزاری هوش مصنوعی خود و افزایش سرمایه گذاری از طریق پروژه هایی مانند یک پایگاه تحقیقاتی جدید است.

Tencent، به عنوان اپراتور پلتفرم پیام رسانی فراگیر ویچت و رهبر کشور در رسانه های اجتماعی و بازی، یک متحد بزرگ خواهد بود.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.