Google Bleeding Cash برای خرید آمازون در خانه هوشمند

0

شرکت مادر گوگل، آلفابت، درآمد سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ را روز دوشنبه گزارش داد و از تخمین های وال استریت در مورد فروش و سود پیشی گرفت تا حد زیادی به لطف ماشین تبلیغاتی جستجوی بزرگ خود که سال به سال به رشد خود ادامه می دهد.

اما یک نکته جالب از اعلام درآمد این بود که شرکت خانه هوشمند گوگل، Nest، چقدر درآمد و گزارش ضرر و زیان کسب می کند.

از آنجایی که Nest در اوایل سال جاری به گوگل بازگردانده شد، آلفابت ارقام درآمد سه ماهه خود را برای سال ۲۰۱۷ بازنویسی کرد تا این واقعیت را در نظر بگیرد که درآمدها و ضررهای Nest از بخش «شرط‌های دیگر» کسب‌وکار Alphabet به ردیف درآمد استاندارد Google منتقل می‌شود. .

با مقایسه تفاوت در درآمدهای سه ماهه و درآمد عملیاتی، می توان دریافت که Nest حدود ۷۲۶ میلیون دلار درآمد داشته است، اما در نهایت در طول سال ۶۲۱ میلیون دلار ضرر به بخش «شرط های دیگر» وارد کرده است.

به عبارت دیگر، گوگل سال گذشته بیش از نیم میلیارد دلار برای ایجاد Nest در بخش هایی مانند دوربین های امنیتی، سیستم های هشدار و زنگ های ویدئویی هزینه کرد.

با گوشی‌ها، گوگل در حال مقابله با اپل و آیفون است. با پیکسل بوک و سایر لپ تاپ های مجهز به کروم، گوگل در حال مقابله با مایکروسافت است. اما شاید مهم‌تر از همه، با Google Home و Nest، این شرکت با آمازون، رهبر بازار خانه‌های هوشمند به لطف خط Echo و فراگیر شدن دستیار دیجیتال الکسا، رقابت می‌کند.

هیچ کس انتظار ندارد خط تلفن های پیکسل همیشه از آیفون فروش بیشتری داشته باشد، کمتر از همه مدیران گوگل. با این حال، جایی که این شرکت مزیت آشکاری دارد و فرصتی برای رسیدن به آمازون دارد، دستگاه‌های مجهز به هوش مصنوعی مانند بلندگوهای هوشمند است.

دقیقاً به همین دلیل است که Nest دوباره به Google تعلق گرفت تا دستگاه‌های خانه هوشمند آن بتوانند از ویژگی‌های هوش مصنوعی که منحصراً برای محصولات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری Google مانند Pixel 2 و Google Assistant ساخته شده است، استفاده بهتری داشته باشند.

البته گوگل پولی برای خرج کردن دارد. آلفابت در سه ماهه اول حدود ۳۱.۱۵ میلیارد دلار فروش داشت، در مقایسه با ۲۴.۷۵ میلیارد دلار در مدت مشابه سال قبل.

از نظر سود، آلفابت ۹.۴ میلیارد دلار درآمد داشت، در حالی که سال گذشته فقط ۵.۴۳ میلیارد دلار درآمد داشت. بنابراین، کسب‌وکار اصلی هنوز به طرز شگفت‌آوری خوب پیش می‌رود و به گوگل سرمایه کافی می‌دهد تا این نوع سرمایه‌گذاری‌های سخت‌افزاری طولانی‌مدت را انجام دهد که بر رابطه همزیستی فزاینده بین خانه‌های هوشمند و هوش مصنوعی کمک می‌کند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.