Idro در برش معاملات در دوران پس از تحمیل برتری دارد

0

از ۲۴ تفاهم نامه بین سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و شرکای خارجی آن در دوران پسا تحریم، ۷ تفاهم نامه منعقد شده است.

این را منصور معظمی، مدیرعامل ایدرو در گفت و گو با نشریه خواهر فایننشال تریبون، روزنامه اقتصادی دنیای اقتصاد، اعلام کرد.

ایدرو که در سال ۱۹۶۷ تأسیس شد، به یکی از بزرگترین شرکت های آسیایی تبدیل شده است. هدف این سازمان توسعه بخش صنعتی ایران و تسریع روند صنعتی شدن کشور و صادرات محصولات ایرانی است. مالک بیش از ۱۰۰ شرکت تابعه و شرکت وابسته در داخل و خارج از کشور است.

این قراردادها شامل سرمایه گذاری مشترک با روسیه CJSC Transmashholding برای ساخت واگن در ایران، قطار ساز فرانسوی آلستوم، پانچ پاورترین بلژیک (تولیدکننده گیربکس های اتوماتیک)، خودروساز فرانسوی رنو، سازنده تجهیزات قدرت ایتالیا، Ansaldo Energia، شرکت مهندسی مهندسین کره جنوبی Daew است. و قراردادی با شرکت Maguin فرانسه برای ساخت کارخانه بیواتانول در کرمانشاه.

قرارداد با Transmashholding یک قرارداد ۲.۵ میلیارد یورویی برای تولید مشترک سهام نورد در ایران است که بر اساس آن سرمایه گذاری مشترک بین ایدرو و شرکت روسی تشکیل می شود که ۸۰ درصد سهام طرف روسی و مابقی متعلق به ایران است. سمت.

آلستوم اواخر تیرماه با ایدرو و شرکت توسعه صنایع ریلی ایران برای ساخت هزار واگن مترو در ایریکو قرارداد امضا کرد. میزان سرمایه گذاری آلستوم اعلام نشده است، اما یک منبع ایدرو که نامش فاش نشد به فایننشال تریبون گفت که حدود ۱.۳ میلیارد یورو در JV سرمایه گذاری خواهد شد که سهامدار اصلی آن آلستوم با ۶۰ درصد است در حالی که شرکت های ایرانی. هر کدام ۲۰ درصد از سهام را خواهند داشت.

خودروساز فرانسوی رنو قرارداد تولید سه جانبه ای را با ایدرو و یک شرکت خصوصی محلی نگین خودرو (معروف به ناصح پرتو) در تهران در اوایل آگوست امضا کرد. رنو اکثریت ۶۰ درصد از سرمایه گذاری مشترک جدید را در اختیار دارد، در حالی که نگین خودرو و ایدرو هر کدام ۲۰ درصد را در اختیار دارند.

معظمی گفت: ۶۶۰ میلیون یورو در تولید مشترک سرمایه گذاری می شود و ۱۵۰ هزار نفر مشغول به کار خواهند شد.

دوو Shipbuilding & Marine Engineering در اواخر دسامبر ۲۰۱۶ با IDRO برای انتقال فناوری کشتی‌سازی موافقت کرد. DSME چهارمین کشتی‌ساز بزرگ در جهان و یکی از سه کشتی‌ساز بزرگ کره جنوبی (شامل هیوندای و سامسونگ) است.

طبق این توافق، دولت ایران گفت که از «دولت کره و DSME می‌خواهد تا از … بخش‌های مختلف، از جمله تأمین مالی و تأمین بسته‌های مواد» حمایت کنند. این قرارداد نشان دهنده از سرگیری روابط ۳۰ ساله بین یارد و مشتریان ایرانی آن است.

وی گفت: توافقات دیگری به ویژه در بخش نفت، گاز و انرژی، ساخت هلیکوپتر برای استفاده غیرنظامی و خودروهای برقی وجود دارد که در مراحل نهایی قرار دارند تا در آینده نزدیک به قرارداد تبدیل شوند.

معظمی در خصوص برنامه‌های اشتغال‌زایی ایدرو در سال جاری (اسفند ۹۶-۹۶) خاطرنشان کرد: حدود ۱۰۰ تریلیون ریال (۲.۵۶ میلیارد دلار) در ۱۹ پروژه سرمایه‌گذاری شده است که بیش از ۱۰۶۰۰ شغل مستقیم ایجاد می‌کند.

این سازمان در سال جاری توجه ویژه ای را به صنعت نفت و گاز معطوف خواهد کرد. تسریع در اجرای فاز ۱۴ پارس جنوبی، تأسیس شرکت‌ها و امضای قرارداد مشاوره پروژه E&P و اجرای طرح‌های گاز به الفین با مشارکت بخش خصوصی و شرکت خارجی از اولویت‌های ایدرو در سال جاری است. /p>

به گفته معظمی، حمایت از اقتصاد دانش بنیان، افزایش بهره وری و تولید، ایجاد ارزش افزوده از طریق ارتقای آموزش و توسعه، تقویت تولید و رقابت داخلی، توسعه مناطق ویژه اقتصادی، جذب سرمایه گذاری و تولید، اهداف ایدرو در چهار سال آینده است. استخدام.

IDRO روز سه شنبه یادداشت تفاهمی با شورای توسعه تجارت و اقتصادی روسیه برای گسترش همکاری در زمینه های انرژی، ریلی و صنایع هوایی امضا کرد.

معظمی در مراسم امضای تفاهم نامه گفت: ایران و روسیه روابط راهبردی بلندمدتی دارند و ما اینجا هستیم تا راه را برای همکاری های دوجانبه بیشتر هموار کنیم.

شورای توسعه تجارت و اقتصادی روسیه یک نهاد دولتی است که مسئولیت ارتقای تجارت را با هدف تقویت روابط خارجی شرکت‌های روسی در بازارهای بین‌المللی و تسهیل بومی‌سازی شرکت‌های خارجی در فدراسیون روسیه بر عهده دارد.

هدف این شورا ایجاد یک سیستم کارآمد برای توسعه تجارت خارجی روسیه و روابط اقتصادی بین‌المللی است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.